Türkiyeli çalışanlar krizi Ankara’ya sıçradı!

Türkiyeli çalışanlar krizi Ankara'ya sıçradı!

Başbakan Ersin Tatar'ın Türkiyeli çalışanlar için kurduğu cümleler ile başlayan kriz, Ankara'ya kadar uzandı. İşte yansımalar..

27 Mart 2020 - 03:20 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 15:24

Kurulan hükümette ve aldığı başbakanlık görevinde Türkiye'den gördüğü desteği her fırsatta paylaşan Ersin Tatar, ilk krizde Türkiyeli çalışanları hedef aldı. 

Ekonomik kriz kapsamında açıklanan tedbir paketinde yer alan 1.500 TL'lik desteğin, KKTC'de turizm sektöründe çalışan Türkiyeli personeli kapsamadığını söyledi Tatar. 

Sonra da tepki çeken cümleleri sıraladı, 

"Bu insanlar geliyor bir maaşla çalışıyor. Ödedikleri vergi var mı çok merak ederim, asgari ücretten görünür yatırımları. 3 çocuğu var, 3’ü da benim okuluma gider. Hasta olur, benim hastaneme gider. 3 çocuğu ve karısıyla, hatta karısının anası ve babasıyla…

3 bin 500 TL alan adamın bu ülkeye getirisi nedir?" dedi... 

İşte bu sözler ülkede alın teriyle emek veren binlerce çalışandan, KKTC'de yatırım yapan Türkiyeli iş insanlarından, hatta iş dünyasının her kesiminden büyük tepki gördü. 

Her fırsatta Ankara'nın desteğini vurgulayan Tatar, bu kez Ankara'ya şikayet edildi.

TV yayınında kullandığı sözlerden sonra sosyal medyada başlayan paylaşımlar, Türkiye medyasına kadar uzandı. Bazı köşe yazarları Tatar'ın bu yaklaşımın sert eleştirdi. 

Birçok paylaşımın sonuna Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Beştepe profilleri eklendi. 

Sık sık ekonomik destek ve yardım için Türkiye'nin kapısını çalan, hatta bu krizde bile Türkiye'den sağlık ve ekonomik katkı alan Tatar, ilk fırsatta Türkiyeli çalışanlar için sergilediği tutumla birçok kesimi de hayal kırıklığına uğrattığı yorumladı sıkça öne çıkıyor.

Hatta bazı sosyal medya kullanıcıları, bu kriz atlatılsa bile Tatar'ın bu sözlerle Cumhurbaşkanlığı sürecinde Türkiye desteğini zora soktuğunu yazdı.

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Arkadaşlar bunlar türk düşmanı bu günler geçecek inşallah o zaman ne olacağını göreceğiz bırakın böyle devam etsinler türkiye hadlerini bildirecektir
 • Esat Başara
  1 yıl önce
  Be cahil adam, ben 7 yıl Kktc’de çalıştım. 7 yıl boyunca iş verenim tarafından devlete sigortam kuruşu kuruşuna yatırıldı. Ne yapacaktım, aldığım aylığı da seninle mi paylaşacaktım?! Bu adam nasıl Başbakan olmuş ve ülke yönetiyor!? Yazık, vallahi çok yazık!!!
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Benim okulum diyor tatar o hastanenin giderleri personel maaşları Kim ödüyor yazıklar olsun sana birde başbakan olacaksın .
 • Ayhan laptali
  1 yıl önce
  24 yildir burdayim burda dogum T.C kökenliyim. Anlayamadim yani bizlerden ne isteniyor. Kimse sizi ezmeye calismadi bise yapmadi, yeter artik Türkiyeyi kötüleme davranislarina son verin. Insan olun yeterli, herkes birbirine yardimci olsa ne olacak ne kaybedeceksiniz
 • Mahmut
  1 yıl önce
  Ma ülkemizin gelir gaynagi turizm ve öğrencidir be o*** ilkokul çocuğu bilir sorsan genne turkiye elini çekse napacan be ama kamu dışında bir şey gonusmaz 1.500 tl imiş ma kira 1.800 2.000 tl elektriği suyu fasafisosu hariç ülkemizin yüzde 60 tc vatandaşı. 'ye da 'ye bitirdiniz
 • Eser Arman
  1 yıl önce
  Akıllı bir insanın edeceği laf mı bu! Binlerce insanı karşısına aldığının farkında değil. Biri bu adama hakedişimizden vergi kesildiğini bildirsin. Biri bu adama ekonomisini bizim çevirdiğimizi anlatsın. Bunları kimin söylediğine bakın! Çok yazık.
 • İbrahim
  1 yıl önce
  Senin hastahanenin var okulunun var sayın Tatar gerçekleri gör artık TC olmazsa sen bir hiçsinnnnn hayal dünyasında yaşamayı bırak gerçeğe dön artık daha dün kötülediğin TC sana 73 milyon gönderdi bunu elçiliğine gönderip vatandaşlarına dağıtabilirdi ben 17 yoldur burda yaşıyorum TC ve KKTC kardeştir bu kardeşliği siz siyasiler bozamayacaksınız
 • mahmut
  1 yıl önce
  daha geçen hafta 72milyon yol***dı 1500 tl yi cok görürler yazıklar olsun bu kktc'yi ya ilhak edelmesi lazım yada 0 yardım ve askerin cekilmesiyle rumların ilhakına bırakmak lazım
 • Kibrisli
  1 yıl önce
  Ne demek ilhak lafini haddini bil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün hava nasıl olacak? İşte detaylar...
Bugün hava nasıl olacak? İşte detaylar...
Hafta'nın ilk işlem gününe Dolar/TL nasıl başladı? İşte detaylar...
Hafta'nın ilk işlem gününe Dolar/TL nasıl başladı? İşte...