Başbakan Ersin Tatar’ın Türkiyeli çalışanlarla ilgili...

Başbakan Ersin Tatar'ın Türkiyeli çalışanlarla ilgili sözlerine ilk tepki YDP'den!

KKTC'de ekonomik kriz tartışılırken, Başbakan Ersin Tatar Türkiyeli çalışanlar için tepki çeken sözler kullandı. İlk tepki Yeniden Doğuş Partisi'nden geldi.

27 Mart 2020 - 02:57 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 13:37

Başbakan Ersin Tatar corona virüs ile başlayan krizi ve krize karşı alınan tedbir paketini anlatıyordu.  

KKTC ekonomisinin lokomotoifi turizm sektöründe çalışanların 1.500 TL'lik yardım desteğinin dışında tutulduğunu söyledi, Türkiyeli çalışanlar için "bu adamın bu ülkeye getirisi nedir" sözleri gündem oldu.

Sosyal medyada tepkiler anında gelmeye başladı. 

Hatta bir grup konunun direkt Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı şikayet merkezi CİMER'e yazılması için paylaşımlara başladı. 

Tatar'ın tepki çeken açıklamalarına ilk yanıtsa Yeniden Doğuş Partisi'nden geldi. 

"Böyle bir zamanda bu şekilde konuşmak büyük ayıp ve utanç" diyen YDP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Bertan Zaroğlu, tepkilerini bir bir sıraladı. 

#OLMADI #SAYIN #BAŞBAKAN!

"KKTC’nin milli ve siyasi varlığının tanınmasındaki en büyük sektörlerden ve yine sürdürülebilir bir ekonomik yapının inşasındaki en temel unsurlarından olan turizm sektörünün

uzun yıllardır ülkemizde yaşamlarını idame ettiren, tüm sosyal yatırımlarını düzenli şekilde yerine getiren, çocukları ülkemizde doğup büyüyen, istikballerini ülkemizde kuran ve ekonomik kalkınma savaşında ülkemize çok büyük hizmetleri olan çalışanlarına karşı, 

sosyal devlet anlayışına ters bir şekilde ayrımcılık yapılmış olması yetmezmiş gibi, 

Konuk olduğu televizyon programı sıradında bir Başbakana yakışmayacak şekilde;
"Bu insanlar geliyor bir maaşla çalışıyor. Ödedikleri vergi var mı çok merak ederim, asgari ücretten görünür yatırımları. 3 çocuğu var, 3’ü da benim okuluma gider. Hasta olur, benim hastaneme gider. 3 çocuğu ve karısıyla, hatta karısının anası ve babasıyla…
3 bin 500 TL alan adamın bu ülkeye getirisi nedir?" diyerek, 

Zor bir süreçten geçtiğimiz günler içerisinde, böylesi "onur kırıcı" bir uslüpla yapılan bu tarz konuşmalar büyük ayıp ve utançtır..."

"SİZİN BİZE GETİRİNİZ NE"

Bir diğer açıklamayı ise YDP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ömer Faris yaptı. Tatar'ın sözlerini cümle cümle sıralayan Faris, hepsini tek tek yanıtladı. Türkiye'den gelip KKTC'de çalışan turizm personelinin ekonomiye ve ülkeye faydalarını anlattı. 

Ve "sizin bize getiriniz nedir" diye sordu... 

"Bu adamın ülkeye getirisi nedir" dediğiniz T.C. vatandaşıyız biz, kardeş vatanın çalışanlarıyız. Mültecilerin bile ülkelere kaçarak sığındığında hakları vardır, siz bize bu zor zamanda düşman vatandaşı gibi bakarsanız ben bu sorunu hükümetinizde ararım, K.K.T.C. vatandaşında değil!

Bizim ülkeye ödediğimiz vergiyide tekrar düşünerek, T.C. den gelen 72 Milyon TL yardım ile birleştirip T.C. vatandaşlarınıda hiçe saymadan eşit şartlarda pay edilmiş paket açıklamalısınız!

Bu zor zamanda bunuda yapmıyorsanız, o zaman biz soralım, sizin bize getiriniz nedir?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x