KTTO Başkanı Turgay Deniz’den yabancı çalışanlar için...

KTTO Başkanı Turgay Deniz'den yabancı çalışanlar için skandal öneri!

Corona virüs ile başlayan kriz, yapılan yorumların da gerisinde kalacak gibi. KKTC ekonomisinin patronları arasında gösterilen Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı, büyük tepki çeken bir fikir ortaya attı. İşte detaylar.

27 Mart 2020 - 03:41 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 14:02

İşler iyi giderken Türkiyeli yatırımcı baş tacı, Türkiyeli çalışanlar kalifiye personel, yabancı çalışanlar ise ucuz ve sürdürülebilir iş gücüydü. 

İlk krizde sarf edilen sözlerle, gerçek düşüncelerin pek de böyle olmadığı düşüncesi oluşmaya başladı kamuoyunda.

Başbakan Ersin Tatar Türkiyeli çalışanlar için "bu ülkeye faydaları ne" dedi, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz ise ülkede kalan ve katkı alamayacak yabancılar için "telli bölge" önerisi sundu. 

İki gün önce Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan destek isteyen Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, katıldığı TV programında hükümetin aldığı önlemler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz 3, ülke vatandaşları için hükümet edenler çıkıp 3 ülke vatandaşlarına bir kuruş vermiyoruz, başlarına geleni çeksinler diyorlarsa büyük bir sosyal patlamayı tetiklemiş oluyorlar" dedi.

Deniz açıklamasına devamla "Bu insanları biz başı boş aç susuz bırakamayız, yani bu insanlık dışı harekettir bu bize hiç yakışmıyor" dedi. 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz "En azından devlet çıkıp demesi lazımdır ben buraya telli bir alan, askeri bir bölge yapıyorum, tüm yabancıları topluyorum, çadır kent oluşturuyorum bunun içine koyuyorum bunlara sabah, öğlen, akşam yiyeceklerini vereceğim" Böyle bir önlem de yok!

Ve bunlar toplum içinde başı boş gezen bir topluluk yaratmaya çalışılıyor."

Turgay Deniz'in toplumsal huzurun korunması gerektiğini vurgulamak isterken, çalışma izni ile ülkede ikamet eden insanlar için sunduğu "telli bölge" önerisi, büyük tepki çekti.

Sosyal medyada en çok paylaşılıp, yorumlanan iletiler arasında. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bugün hava nasıl olacak? İşte detaylar...
Bugün hava nasıl olacak? İşte detaylar...
Hafta'nın ilk işlem gününe Dolar/TL nasıl başladı? İşte detaylar...
Hafta'nın ilk işlem gününe Dolar/TL nasıl başladı? İşte...