• Reklam
İlaç cephesinden iyi haber var! İşte detaylar...

İlaç cephesinden iyi haber var! İşte detaylar...

Roche CEO'su Covid-19 antikor tedavisinin acil durumlarda kullanılmak üzere ABD'de başvuruda bulunduklarını, çok yakında izin çıkacağını ve teslimatların gelecek yılın ilk çeyreğinde hazır olacağını söyledi. Ancak erişim ilk aşamada sınırlı olacak.

21 Kasım 2020 - 07:45

Roche Holding AG'nin CEO'su Severin Schwan, şirketin Covid-19 antikor tedavisi arzını artırmak için yoğun bir şekilde çalıştığını ve ilk teslimatların gelecek yılın ilk çeyreğinde yapılacağını söyledi.

Schwan, Bloomberg TV ile Cuma günü gerçekleştirdiği mülakatta, ABD'li biyoteknoloji şirketi Regeneron Pharmaceuticals Inc.'in, Roche ile birlikte üzerinde çalıştıkları antikor kokteylinin acil durumlarda kullanımı için ABD'de başvuru yaptığını ve çok yakında onaylanacağını belirtti.

"Roche ilk çeyrekte tedarik sağlayabilecek." diyen Schwan, ilk aşamada erişimin sınırlı olacağı ve yüksek riskli hastalar için kullanılmak üzere ayrılacağının altını çizdi.

Üretimi mümkün olduğunca hızlandırmaya çalıştıklarını dile getiren Schan, "Ne olursa olsun, diğer tedaviler hesaba katılmazsa antikor kokteyline talep arzdan çok daha fazla olacak. Bu nedenle gerçekten doğru hasta grubunu hedeflediğimizden emin olmalıyız." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nethouse münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Nethouse münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...