• Reklam
Bitcoin’de aşağı yönlü ivme hafta sonunda da devam etti!...

Bitcoin'de aşağı yönlü ivme hafta sonunda da devam etti! İşte detaylar...

Pazar günü sabah saatlerinde Bitcoin'de 44 bin dolar seviyesinin altı test edildi. Kripto parada 3 günlük düşüş yüzde 6'ya ulaştı

01 Mart 2021 - 09:04

Bitcoin Elon Musk'ın yarattığı ralli sonrası düşüş ivmesine girerken, kripto parada aşağı yönlü bir kritik seviye daha test edildi.

Hafta içinde yüzde 20'ye yakın değer kaybeden Bitcoin'de düşüş hafta sonunda da devam etti ve Pazar günü sabah saatlerinde 44 bin doların altı test edildi. Böylelikle kripto parada 3 günlük düşüş yüzde 6'ya ulaştı.

Kripto para piyasasında Bitcoin fiyatlarındaki düşüş ivmesiyle birlikte son dönemde Borsaların halka arz haberleri de gündeme geldi. Kripto para borsası Coinbase halka arz başvurusu yaparken, halka arz başvurusunda kripto para piyasası ile ilgili dikkat çekici değerlendirmeler yer aldı.

Kripto para piyasası için Tesla patronu Elon Musk'ın açıklamaları bir risk olarak tanımlanırken, halka arz başvurusu yapan kripto para Borsası Coinbase Bitcoin'in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto'yu bir risk unsuru olarak tanımladı.

Halka arza ilişkin yayınlanan başvuru belgelerinde gizemli yaratıcının ortaya çıkması durumunda Bitcoin fiyatlarının gerileyebileceği belirtildi. Bunun yanında belgelerde Nakamoto'nun 1 milyonun üzerinde olduğu tahmin edilen Bitcoin portföyünü elden çıkarması olasılığı da risk unsuru olarak belirtildi. Gizemli yaratıcının elindeki Bitcoin'leri çıkarmasının piyasayı istikrarsızlaştırabiliceği uyarısı da yapıldı. Nakamoto'nun elindeki Bitcoin'lerin piyasanın yüzde 5'ini oluşturduğu hesaplanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ertek Enerji Sistemleri LTD münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Ertek Enerji Sistemleri LTD münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
English Home Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
English Home Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları