Reklam
  • Reklam
WhatsApp, Messenger ve Instagram, artık bir arada...

WhatsApp, Messenger ve Instagram, artık bir arada kullanılabilecek!..

Mark Zuckerberg, WhatsApp, Messenger ve Instagram sosyal medya platformları bir birine bağlamak için çalışmalara başladı. İşte detaylar...

Reklam
28 Ocak 2019 - 18:12 - Güncelleme: 28 Ocak 2019 - 18:35
Reklam

WhatsApp, Messenger ve Instagram artık bir arada kullanılabilecek!

Son dönemde Facebook’un büyük bir düşüş içerisinde olduğu inkar edilemez. Fakat bu durum Zuckerberg için çok da önemli değil. Çünkü Facebook’un düşüşünde yükselişe geçen Instagram da aynı şirketin çatısı altında bulunuyor. Kısacası Messenger, WhatsApp ve Instagram aynı çatı altında yani Facebook bünyesinde yer alıyor.

Zuckerberg bu üç platformdaki kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Yani üç platformun kısmen birleşeceğini söylemek mümkün.

Elbette burada akla şu gelmemeli. 3 platform tek bir platforma dönüşmeyecek. Her biri yoluna ayrı bir şekilde devam edecek. Fakat Instagram’dan WhatsApp’a ya da Facebook Messenger’a mesaj göndermek mümkün hale gelecek.

Sistemin nasıl çalışacağı, üç platformun birbirine nasıl entegre edileceği henüz netlik kazanmış değil.

The New York Times’ın haberine göre, bu proje üzerinde 1.000’den fazla kişi çalışıyor. Zuckerberg’in üç uygulama üzerindeki entegrasyon işlemini 2019’un sonlarına ya da 2020’nin başlarına yetiştirmeyi planladığı belirtilmiş.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x