• Reklam
Türkiye’de yasaklar kademeli olarak kalkacak! İşte detaylar...

Türkiye'de yasaklar kademeli olarak kalkacak! İşte detaylar...

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vaka sayılarının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte kısıtlamalara kademeli olarak son verileceğini açıkladı.

12 Ocak 2021 - 10:47

Yaklaşık bir aydır hafta içi belirli saatler arasında ve hafta sonu tam gün olarak uygulanan sokağa çıkma yasaklarının kademeli olarak kaldırılması kararı alındı.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Covid-19 virüsü yasakları ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

- Aldığımız tedbirler sayesinde salgının artış hızını gözle görülür bir şekilde azalttık. Azalan vaka sayısına paralel şekilde sağlık sistemimiz üzerindeki yükü de önemli ölçüde azaldı.

- Kazanımları korumak ve daha ileriye taşımak için 83 milyon hep birlikte gayret göstermemiz gerekiyor.

- Faaliyetlerini ara verilen esnaflarımız öğrencilerimiz çalışanlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın üzerinde sıkıntıları yakinen biliyoruz.

Tüm dünya ile birlikte bu soruna kalıcı bir çare bulana kadar hayatımızı kendimize salgından koruyacak tedbirlerle sürdürmeye mecburuz bu tedbirlerin en başında tamam diye ifade ettiğimiz temizlik maske mesafe geliyor.

- Vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız.

TC İçişleri Bakanlığı açıklayacak.

TC İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre; hafta içi akşam saat 21.00'den sonra başlayan ve takip eden gün saat 05.00'de sona eren, hafta sonu ise tüm gün olarak uygulanan sokağa çıkma yasaklarının ikinci bir açıklamaya kadar devam edeceği bildirilmişti.

Dün yapılan Kabine toplantısı sonrasında TC İçişleri Bakanlığı'nın yeni genelge açıklayarak sokağa çıkma yasağı ve bazı işletmelerin çalışma şartlarını belirlemesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dağlı l Yaşam İçin Markalar münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Dağlı l Yaşam İçin Markalar münhal duyurusu - Kıbrıs iş...
Skylight Engineering münhal duyurusu - Kıbrıs iş İlanları
Skylight Engineering münhal duyurusu - Kıbrıs iş İlanları