Reklam
  • Reklam
Ofis renklerine dikkat!

Ofis renklerine dikkat!

Çalıştığımız alanlarda evlerimizden daha çok vakit geçiriyoruz. Bu nedenle ofis renklerinin psikolojimiz üzerindeki etkisini göz ardı edemeyiz. Ofiste hangi renkleri nasıl kullanabileceğinize bir bakalım.

Reklam
14 Ocak 2020 - 12:39 - Güncelleme: 14 Ocak 2020 - 13:37
Reklam

Kırmızı

Özellikle gıda firmaları tarafından tercih edilen kırmızı tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır ve iştahı açar. Ciddi ve kurumsal ofislerde pek tercih edilmeyen kırmızı, tasarım ofisleri için ideal bir renk. Göz yorgunluğuna neden olan kırmızıyı sadece bir duvarda ya da aksesuarlarda kullanmanızı öneririz.

Kahverengi

Bir toprak tonu olan kahverengi samimi bir ortam yaratır. Bu nedenle toplantı odalarında kahverengi pek tercih edilmez. Çalışma alanları ya da bekleme salonunda bu rengi kullanmanızı öneririz.Kahverenginin her tonunu griyle kombinleyerek ofisinizin daha modern görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yeşil

Yeşil güven verici özelliğiyle biliniyor. Resmi kuruluşlarda tercih edilen yeşil doğru tonlarda kullanılmadığında ofisinizi bir devlet dairesine dönüştürebilir. Dinlendirici ve sakinleştirici özelliği olduğu için yeşili bekleme salonunda kullanabilirsiniz

Siyah

Siyah, konsantre edici etkisiyle dikkat çeken bir renk. Güç, hırs ve tutkuyu çağrıştıran siyah, ofislerin vazgeçilmez renkleri arasında. Ofisin tamamında siyah kullanmak ciddi bir hata olabilir, çünkü ışığı emdiği için ofisinizi olduğundan karanlık gösterir. Bir duvarı veya duvarların yarısını siyaha boyayabilirsiniz. Her renkle kombinleyebileceğiniz siyahı parlak tonlardaki aksesuarlarla hareketlendirebilirsiniz.

Mavi

Tansiyonu düşürdüğüne inanılan mavi huzurlu bir ofisin anahtarı olabilir.  Aynı zamanda mavi otorite ve verimliliği simgeler. Bu nedenle yönetici odaları maviye boyanabilir. Mavinin tonlarını dikkatli seçmenizi öneriyoruz çünkü ofisi bir hastahaneye dönüştürmek istemeyeceğinizi düşünüyoruz

Beyaz

Saflığın simgesi beyaz, ofislerde kullanılan en popüler renktir. Beyaz değişime en çabuk adapte olabilen renktir. Temiz ve güvenilir bir imaj için tercih edilebilir. Aynı zamanda beyaz ışığı yansıttığı için çalışanları motive eder.  Duvarları beyaz olan bir ofisi renkli aksesuarlarla canlandırmanızı öneririz. Kırık Beyaz ve Lületaşı renkleri beyazın en saf hallerini sunuyor.

Kaynak: onedio

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dersane'm Eğitim Merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Dersane'm Eğitim Merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Çağra Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Çağra Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları