Reklam
  • Reklam
KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer: “Önümüzdeki bir hafta boyunca...
Reklam

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer: “Önümüzdeki bir hafta boyunca işlemlerin usulü ile yapılıp yapılmadığını gözlemleyeceğiz.”..

KTİMB, Başbakan Tufan Erhürman’ın, müteaahitlerin birikmiş alacaklarına ilişkin ödemelerin Maliye’nin olanakları çerçevesinde yapılmaya başlandığını açıklaması üzerine yapacağı eylemi erteleme kararı aldı.

Reklam
12 Ekim 2018 - 09:21
Reklam

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer: “Önümüzdeki bir hafta boyunca işlemlerin usulü ile yapılıp yapılmadığını gözlemleyeceğiz.”

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), birim fiyatları ile izharat - avans ve fiyat farkı konularında yaşanan sorunlara bir çözüm bulunamaması ve devletten alacakları parayı toplayamamalarını gerekçe göstererek bugün araçlı eylem yapacaktı.

Fakat dün Başbakan Tufan Erhürman’ın, müteaahitlerin birikmiş alacaklarına ilişkin ödemelerin Maliye’nin olanakları çerçevesinde yapılmaya başlandığını açıklaması üzerine KTİMB, yapacağı eylemi bir hafta erteleme kararı aldı.

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, yapılacak olan ödemelerin adaletli olmasını istediklerini belirterek, gerçekten öncelikli hak sahibi olan ve ödeme bekleyenlerin geri plana atılıp partililerin ön plana atıldığından yakındı.

Gürcafer: “Önümüzdeki bir hafta boyunca işlemlerin usulü ile yapılıp yapılmadığını gözlemleyeceğiz.” diyerek yapacakları eylemi bir hafta ertelediklerini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu -...
 Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları