Reklam
  • Reklam
Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, yarın araçlı...
Reklam

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, yarın araçlı eylem gerçekleştirecek!..

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), yaşanılan sorunlara bir çözüm bulunamamasını gerekçe göstererek yarın araçlı eylem gerçekleştirecek. İşte detaylar…

Reklam
11 Ekim 2018 - 17:12
Reklam

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, yarın araçlı eylem gerçekleştirecek!

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), birim fiyatları ile izharat - avans ve fiyat farkı konularında yaşanan sorunlara bir çözüm bulunamaması ve devletten alacakları parayı toplayamamalarını gerekçe göstererek yarın araçlı eylem yapacak.

KTİMB, daha önce de eylem yapma kararı almış fakat sonrasında yetkililerle bu konuda olumlu görüşmelere gideceğini açıklayarak kararından vazgeçmişti.

Görüşmelerin sonucunda yaşanan sıkıntılara bir çözüm bulunamaması nedeniyle, KTİMB yarın Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı önünde eylem yapacağını açıkladı. Eyleme Kuzey Kıbrıs’ın tüm bölgelerinden iş arabaları katılacak.

Ayrıca KTİMB’nin eylemine Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği (KTİTB) de destek verecek. KTİTB Başkanı Osman Amca, yaşanılan sorunların kendilerini de ilgilendirdiğini söyleyerek yarınki eylemde KTİMB’nin yanında olacaklarını belirtti.

Başbakan Tufan Erhürman ise bugün bu konuda bir açıklamada bulundu. Erhürman, müteaahitlerin birikmiş alacaklarına ilişkin ödemelerin Maliye’nin olanakları çerçevesinde yapılmaya başlandığını dile getirerek şunları kaydetti:

“İhalelerde dövizdeki hareketlilikten kaynaklanan fiyat farkları ile ilgili olarak Müteahhitler Birliği ile birlikte yürütülen çalışmalarda da önemli ölçüde yol alındı. En kısa zamanda sonuç almak için çalışıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x