KIB-TEK, 39 günlük faturalarla ilgili karar aldı!..
Reklam

KIB-TEK, 39 günlük faturalarla ilgili karar aldı!..

KT Elektrik Kurumu, 30 gün yerine 39 gün olarak düzenlenen ve fazla tutarda gelen faturalarla ilgili bir karar aldı. İşte detaylar...

Reklam
17 Ocak 2019 - 13:53
Reklam

KIB-TEK, 39 günlük faturalarla ilgili karar aldı!

KIB-TEK, yüklü miktarda gelen faturalarla ilgili olarak geçtiğimiz gün faturalama sisteminde meydana gelen teknik sorun sebebiyle ocak ayının ilk haftasında faturalama yapılamadığını ve faturaların 30 gün yerine 39 gün olarak düzenlenendiğini açıklamıştı.

KIB-TEK Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Avcıoğlu ise yaptığı açıklamayla, 39 günlük faturalarla ilgili olarak alınan kararı açıkladı. Avcıoğlu, 30 günden fazla hesaplanan faturalar için bir sonraki ayda ödeme imkânı sağlanacağını ve gecikme zammı uygulamayacağını duyurdu.

Avcıoğlu'nun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama şu şekilde:

"Son ödeme tarihi 2, 3 ve 4 Ocak 2019 olan tüketicilerimizin, Ocak 2019 ayı faturalandırmaları 9 Ocak 2019 tarihinde, son ödeme tarihi 7 Ocak 2019 olan tüketicilerimizin ise aynı dönem için faturalandırmaları 10 Ocak 2019’da yapılabilmiş ve ilgili tüketicilerimizin faturalanan gün sayısı 30 günden fazla olmuştur. Yaşanan mağduriyeti giderebilmek için KIB-TEK Yönetim Kurulu, söz konusu fazla günlere karşılık gelen fatura miktarlarının ödenememesi durumunda, ilgili miktara, tüketicinin Şubat 2019 ayı faturasının son ödeme tarihine kadar ödenmesi kaydıyla, herhangi bir gecikme zammı uygulanmaması yönünde karar almıştır.

Söz konusu durumdan etkilenmiş olan tüketicilere bilgilendirme amacı ile kurum tarafından SMS gönderilecek, Şubat 2019’da rutin fatura tarihinde faturalandırma yapılacağından ocak ayında faturalandırılan gün sayısı 30 günden fazla olan tüketicilerin şubat ayı faturaları ise 30 günden az süre için hesaplanacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunulur.

Örnek: 40 günlük periyod için 1.000 TL fatura gelen abone, 30 günlük periyod için 750 TL tutarında bir ödeme yapması halinde 30 günü aşan periyoddan gelen 250 TL tutarındaki kısım gecikme faizi uygulanmaksızın şubat ayı faturasının son ödeme tarihine kadar ödenebilecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AirMax İnternet münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
AirMax İnternet münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
KKTC Sosyal Sigortalar Dairesi'nden duyuru! İşte detaylar...
KKTC Sosyal Sigortalar Dairesi'nden duyuru! İşte detaylar...