Reklam
  • Reklam
Kahve atıklarından otomobil parçası üretilecek. İşte...
Reklam

Kahve atıklarından otomobil parçası üretilecek. İşte detaylar...

Ford, McDonald’s’ın kahve atıklarından otomobil parçası üretecek.

Reklam
07 Aralık 2019 - 11:42
Reklam

Ford Motor Company ve McDonald’s, demleme işlemi sırasında doğal yollardan soyulan kahve çekirdeklerinin yenilikçi ve sürdürülebilir bir şekilde değerlendirilmesi adına çevreci bir işbirliğine imza attı.

Buna göre,McDonald’sın kahve çekirdeği atıklarının, başta otomobil parçalarının far yuvaları olmak üzere diğer farklı bileşenlerde de kullanılması planlanıyor.

İşbirliği kapsamında McDonald’s’ın Kuzey Amerika’daki kahve çekirdeği atıklarının önemli bir kısmınının, araç parçalarında kullanılmak üzere Ford'a yönlendirilmesi öngörülüyor.

Ford tarafından yapılan açıklamaya göre; kahve çekirdeği atıkları düşük oksijende yüksek dereceyle ısıtılmalarının ardından plastik ve diğer ek maddelerle karıştırıldığında ortaya çıkan madde çeşitli şekillere dönüştürülebiliyor. Kahve çekirdeği atıklarından oluşan bu bileşenler far yuvası ve diğer iç ve dış kaporta parçalarının sahip olması gereken kalite özellikleriyle uyuşuyor. Bu yöntemle üretilen parçalar yüzde 20 oranında daha hafif oluyor ve kalıplama sürecinde yüzde 25 daha az enerji kullanımına olanak sağlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu -...
 Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları