Reklam
  • Reklam
Capitalbank, çalışanları için “Hazine ve Dış Bankacılık”...
Reklam

Capitalbank, çalışanları için “Hazine ve Dış Bankacılık” konularında yapılacak eğitimlerin ilkini gerçekleştirdi!..

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen köklü ve güvenilir bankalarından Capitalbank, personellerinin kariyer yolculuğuna katkı koymak ve bilgi ve becerilerini geliştirmek adına bir eğitim düzenledi. İşte detaylar…

Reklam
22 Ekim 2018 - 11:26
Reklam

Capitalbank, çalışanları için “Hazine ve Dış Bankacılık” konularında yapılacak eğitimlerin ilkini gerçekleştirdi!

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen köklü ve güvenilir bankalarından Capitalbank, çalışanlarının kariyer yolculuğunda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla “Hazine ve Dış Bankacılık” konularında yapılacak meslek içi ilk eğitimi gerçekleştirdi.

Capitalbank’tan yapılan açıklamaya göre; eğitimlerin ilki Capitalbank Lefkoşa Bölgesi Şubesinin katılımıyla 20 Ekim 2018 Cumartesi günü Capitalbank eğitim ve workshop salonunda yapıldı.

Hazine ve Dış Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ercan Ayfer tarafından gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara:

*Hazine tanımı,

*Görev ve sorumluluk alanlarını kapsayan bilgiler,

*Bilanço okuma ve aktif pasif yönetimi,

*Risklerin analiz edilmesi ve yönetilmesi ile ilgili temel ve ileri analiz yöntemleri anlatıldı.

Böylece eğitime katılan çalışanlar hazine biriminin fonksiyonları, hazine birimlerinde kullanılan data sağlayıcılar ve kullanım özellikleri, hazinelerin faaliyet gösterdiği piyasaları hakkında bilgi sahibi olma fırsatını yakaladı.

Ercan Ayfer tüm gün süren eğitim sonrası yaptığı açıklamada, süreç ve sistemlerde kaliteyi iyileştirici, bireysel ve takım performansını geliştirici eğitimlere devam edeceklerini belirtti.

Eğitime katılan personele eğitim sonunda sertifikalarını dağıtan Capitalbank Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Arhun, insan kaynağının en önemli ekonomik girdi olduğunun altını çizerek, Capital Grup bünyesinde çalışan personele sürekli meslek içi eğitim vererek, bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor olmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar?
1 sterlin ne kadar?
DAÜ ihale açtı..
DAÜ ihale açtı..