Reklam
  • Reklam
2019’da 610 olan çalışan sayısını bu yıl sonunda 6 bine...
Reklam

2019’da 610 olan çalışan sayısını bu yıl sonunda 6 bine çıkaracak! İşte detaylar...

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın, 2020 sonunda çalışan sayısını yaklaşık yüzde 125 artırarak yaklaşık 6 bin kişiye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Reklam
17 Ocak 2020 - 13:06
Reklam

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın, geçen yılın başında 610 olan çalışan sayılarının Banabi hizmeti etkisiyle bugün 2 bin 800 kişiye ulaştığını belirterek, 2020 sonunda çalışan sayısını yaklaşık yüzde 125 artırarak yaklaşık 6 bin kişiye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Banabi büyüyor

Yemeksepeti, Nisan 2019'da kullanıcılarının hizmetine sunduğu online market siparişi uygulaması Banabi ile de kısa süre büyüdü. Banabi, bugün 8 şehirde 2 bin 400’in üzerindeki ürünü yaklaşık 15 dakika içinde kullanıcılara ulaştırıyor. Banabi, 2020 sonunda 15 şehirde faaliyet göstermeyi ve depo sayısını ise 3-4 katına çıkarmayı hedefliyor.

Aydın, lokal bir restoranın sadece telefon siparişleriyle yeterince büyümesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bugün üye restoranlarımızın her biri günde en az 20 siparişi Yemeksepeti üzerinden alıyor.  Online yemek siparişi sistemine dahil olduklarında çok daha fazla kullanıcıya ulaşabiliyorlar ve cirolarında çarpıcı artışlar yaşanıyor. Çünkü özellikle tekil restoranlar kısıtlı pazarlama bütçeleri nedeniyle hedef kitlesinin hepsine ulaşma fırsatına sahip olamıyor.

Yemeksepeti ise onlara kısıtlı bir müşteri profili yerine çok daha geniş kitlelere ulaşma fırsatı sunuyor. Aydın, internetten yemek siparişi kültürünün sadece büyük kentlerde değil, Anadolu'da da giderek yayıldığının son yıllardaki büyüme rakamlarından görüldüğünü ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AirMax İnternet münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
AirMax İnternet münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları