• Reklam
UKÜ, "Doğu Akdeniz’de Enerji Politikaları" konulu...

UKÜ, "Doğu Akdeniz'de Enerji Politikaları" konulu panel düzenliyor!..

Kuzey Kıbrıs’ın öğrencilerini vizyon sahibi yapan, yenilikçi ve yaratıcı fikirlerle donatan, liderlik vasıfları yerleşmiş insanlar olarak yetiştirmeyi hedefleyen başarılı üniversitelerinden Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Doğu Akdeniz’de enerji politikalarının konuşulacağı bir panel düzenliyor. İşte detaylar…

26 Aralık 2018 - 17:18 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 17:24

UKÜ, “Doğu Akdeniz’de Enerji Politikaları” konulu panel düzenliyor!

Kuzey Kıbrıs’ta evrensel bilgi üreten, yayan ve kullanan, bilgiyi kullanarak içinde bulunduğu topluma katkı sağlayan bir üniversite anlayışı geliştirmeyi amaçlayan üniversitelerden Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), “Doğu Akdeniz’de Enerji Politikaları” adlı bir panel düzenliyor.

UKÜ Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından organize edilen panel, 27 Aralık 2018 Perşembe günü 10.00-13.00 saatleri arasında UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonunda yapılacak.

Hidrokarbon kaynaklarının paylaşımı ve Orta Doğu’daki kaynakların taşıma güzergâhlarının kontrolünün irdeleneceği panel, UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin açılış konuşmasıyla başlayacak.

Daha sonra, TC Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Kudret Özersay panelde konuşma yapacak.

UKÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Basa’nın yöneteceği panelik akademik kısmında ise ODTÜ KKK Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Salih Saner, UKÜ Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Öğretim Görevlisi Necdet Pamir ve KKTC Cumhurbaşkanlığı E. Müsteşarı Ergün Olgun’un konuşmaları yer alacak.

Ayrıca, panel halka açık olarak gerçekleşecek.

Detaylı bilgi için:

İletişim: +90 392 671 11 11

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...