Reklam
  • Reklam
TÜRK-SEN: "Asgari ücret ivedilikle yeniden belirlenmeli."
Reklam

TÜRK-SEN: "Asgari ücret ivedilikle yeniden belirlenmeli."

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN), yaptığı açıklamayla asgari ücretin acil olarak belirlenmesiyle ilgili olarak çağrı yaptı. İşte detaylar…

Reklam
03 Ocak 2019 - 13:18 - Güncelleme: 03 Ocak 2019 - 14:12
Reklam

TÜRK-SEN: “Asgari ücret ivedilikle yeniden belirlenmeli.”

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, dövizlerdeki artışın sebep gösterilerek yapılan zamlar sonucunda çalışanların, emeklilerin özellikle özel sektörde sendikasız olarak asgari ücretin de altında çalıştırılanların zor zamanlar yaşadıklarını belirterek asgari ücretin acilen yeniden belirlenmesi konusunda hükûmete çağrıda bulundu.

İşte, TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı tarafından yapılan çağrı…

“Son dönemlerde dövizde yaşanan yükselmeyi gerekçe göstererek bütün tüketim maddelerine yapılan çok yüksek zamlarla, ayrıca hükûmetin bütün harçlara yapmış olduğu zamlar nedeniyle çalışanların, emeklilerin özellikle özel sektörde sendikasız olarak asgari ücretin de altında çalıştırılan birçok işçi açlığa mahkûm edildi.

Bu nedenlerden dolayı Asgari Ücret Komisyonundaki temsiliyetler de ivedi olarak değiştirilerek, yeni asgari ücret, dört kişilik bir ailenin yaşamını insanca sürdürebileceği, günün koşullarına uygun olarak belirlenmeli ve bu artışlarla kamuda olduğu gibi 1 Ocak 2019 yürürlüğe girmeli. Bu nedenle ilgilileri bu konuda bir an önce gereğini yapmak üzere harekete geçmeliler.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cahit Necipoğlu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Cahit Necipoğlu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Intergaz münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Intergaz münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları