• Reklam
Türk mühendislerin yeni inovasyonu: Upcall

Türk mühendislerin yeni inovasyonu: Upcall

Türkiye'nin yenilikçi GSM operatörlerinden Turkcell bünyesinde Türk mühendisler tarafından geliştirilen bir yazılım olan UpCall hayatı kolaylaştıracak.

20 Ağustos 2018 - 12:20

Türk mühendislerin yeni inovasyonu: Upcall 

Hayatı kolaylaştıran ürün ve servislerle müşterilerinin her anını zenginleştiren Turkcell, Kurban Bayramı’nda UpCall uygulamasını müşterilerine sunuyor. Kurban Bayramı’nda sevdiklerine telefon ile kavuşacaklar için UpCall her görüşmeyi sıcak bir kucaklaşmaya ve eğlenceye dönüştürecek. UpCall’ın aramalara konu ve resim ekleme özelliği ile bayramlaşmak için aradığınız kişi çağrınızı cevaplamadan arama ekranın bayram kutlama mesajınızı görebilecek.

Uygulamadaki aramalara konu ekleyebilme seçenekleri sayesinde karşı tarafa çağrıyla birlikte neden arandığı bilgisi de iletilebiliyor. Böylece mesajı gören kişilerin acil durumlarda aramaya hızlı cevap vermesi mümkün oluyor. Ek olarak, aramalara resim ve Emocan stickler’ları ekleme özelliği sayesinde UpCall, aramalara eğlence de katıyor.

Yeşil arama butonunu hayatımızdan çıkarıp, akıllı telefondan arama deneyimini yeniden tanımlayan ve klasik bir arama ekranından çok daha fazlasını sunan UpCall günde ortalama 5 bin kişi tarafından akıllı telefonlara indiriliyor. Uygulama şu ana kadar 3.3 milyon kullanıcı tarafından indirildi ve 1 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. UpCall’ın hayata geçmesiyle beraber yaklaşık 290 milyon SMS de gönderilmeden, dijitalleşerek uygulama içi bildirim mesajına dönüştürüldü.

Cepten tek tıkla grup araması

Özellikleriyle fark yaratan UpCall, grup aramalarına kişileri tek tek eklemeye son vererek sadece tek bir tıkla grup araması yapılmasına olanak sağlıyor. İlk defa UpCall ile sunulan bu seçenek ile bir grup oluşturup tek tıkla gruptaki herkesi aynı anda arama ve hep birlikte sohbet etme imkânı tanınıyor. Bunun için aranılan kişilerde UpCall uygulamasının yüklü olması gerekmediği gibi diğer operatör kullanıcısı da olabiliyorlar.

Rehberinizi tehlikeye atmayın

Yasal olmayan kim aramış uygulamaları kuruldukları akıllı telefonların rehberlerini izinsiz kopyalayarak kendi sunucularında depolar. Her bir telefondan kopyalanan numara ve isimlerle bir havuz oluşturur ve uygulamanın kurulu olduğu telefona gelen çağrı bu havuz ile karşılaştırılır. Eşleşen numara ekrana yansıtılır. Fakat bu işlemin tamamı yürürlükteki yasalara aykırı ilerlemektedir.

UpCall’un ise bilinmeyen numaraları göstermesi için aranılan kişinin, isminin paylaşılmasına izin vermiş olması ve arayan kişinin kaydının Turkcell Rehber’de ya da Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veri tabanında yer alması gerekiyor. Yani UpCall, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, kullanıcıların verdiği izinlerle arayan kimliklerini, aranan kişilere bildiriyor.

Bilinmeyen numara servisinde inovatif özellikler

Çok sayıda dikkat çekici özelliği tek bir uygulamada kullanıma sunan Turkcell mühendisleri, UpCall ile birlikte hayatımıza birçok kolaylık kazandırdı.

*Telefon rehberinde kayıtlı olmasa bile arayanın kim olduğu telefon çalarken görünüyor.

*Rahatsız etme özelliği ile telefon açıkken arayanlara ulaşılamıyor anonsu iletilirken, aranana kimin aradığı bilgisi ulaştırılıyor.

*Rehberde kayıtlı olmayan numaralar aranabiliyor, sistem içerisindeki arama özelliğiyle; en yakın nöbetçi eczane gibi ihtiyaçlara lokasyon bilgisiyle birlikte ulaşılabiliyor.

*Spam özelliği sayesinde daha önceden belirlenen numaralar önemsiz arama olarak kullanıcıya bildiriliyor.

*Aralamalarınıza konu eklenerek hangi sebeple arandığı daha telefon çalarken karşı tarafa iletiliyor.

*Aramalara resim ve emocan ekleyerek eğlenceli aramalar yapılabiliyor.

*Grup oluşturarak tek tıkla gruptaki herkes aynı anda aranarak toplu görüşme yapılabiliyor, hep birlikte sohbet etme imkânı tanıyor.

*Sesli mesajı, yazılı metne dönüştürüyor.

*Tüm aramalar tek bir ekran üzerinden yönetebilirken; sms ile hizmet alınan Turkcell arama servisleri için bilgilendirmeler artık UpCall içinden kolayca takip edebiliyor.

UpCall’u indirmek ve kullanmak ücretsiz ve güvenli

UpCall uygulaması Apple Store ya da Google Play üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. Turkcell’in arama servislerinin aboneleri, bu SMS servislerinin tek bir platforma dönüştürülmüş hali olan UpCall üzerinden bildirimleri de ücretsiz alabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...
Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...
Netflix, İstanbul'da açacağı ofis için iş ilanı verdi!
Netflix, İstanbul'da açacağı ofis için iş ilanı verdi!