• Reklam
TRON, hangi kripto para borsasıyla ortaklık kurdu?..

TRON, hangi kripto para borsasıyla ortaklık kurdu?..

Kripto paralarda son durum...

16 Ocak 2019 - 17:27

TRON, hangi kripto para borsasıyla ortaklık kurdu?

Kripto para borsası ABCC, dün paylaştığı bir tweet gönderisiyle, şu anda dokuzuncu en büyük kripto para konumunda bulunan TRON (TRX) ile ortaklık kurduğunu açıkladı. TRON kurucusu ve CEO’su Justin Sun da yapılan bu açıklamayı doğruladı.

Yapılan açıklamaya göre, bu ortaklık sayesinde ABCC borsası, TRON’un TRC10 teknik standartlarına dayanan token’larını listeleyen ilk kripto para borsası oldu.

Geçtiğimiz günlerde borsa, TRC10 ve TRC20 standartlarına dayanan tokenları destekleme sürecinde olduğunu açıklamıştı. Ortaklık duyurusu da bu açıklamanın çok kısa bir süre sonrasında gelmiş oldu.

Öte yandan TRON’un geliştiricilere yönelik hazırladığı kılavuzda TRC10, kripto paranın kendi Blockchain’i tarafından desteklenen ama TRON Virtual Machine desteği olmayan tokenlar için teknik standart olarak tanımlanıyor. Diğer yandan TRC20 ise, TRON Virtual Machine desteği olan tokenlar için hazırlanmış bir teknik standart olarak açıklanıyor. TRC20 tokenları Ethereum’un ERC20 standart tokenları ile de tam uyumludur.

Aralık 2018’de TRON CEO’su Justin Sun, Ethereum ve EOS geliştiricileri için bir fon oluşturacağını açıklamıştı. Sun bu fonun amacının platformların çöküşünü engellemek olacağını dile getirmişti.

Temmuz 2018’de BitTorrent’i satın alan TRON, bu yılın ocak ayı başlarında “BTT” adını verdiği ve BitTorrent platformunda kullanılacak kripto para için kendi protokolünden faydalandığını açıklamıştı. Bunun üzerine, geçtiğimiz günlerde BitTorrent’in eski genel müdürü Simon Morris, Tron’un torrent istemcisini tokenize etmek için gerekli işlem hacmini idare edemeyeceğini savunmuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boztuna Trading münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Boztuna Trading münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Nethouse münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Nethouse münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları