Reklam
  • Reklam
TÖF, akaryakıt, tüp gaz ve elektrik fiyatlarının indirilmesi...
Reklam

TÖF, akaryakıt, tüp gaz ve elektrik fiyatlarının indirilmesi için hükûmete çağrıda bulundu!..

Ortak paydaları, tüketici yurttaşların hak ve çıkarları olan tüketici derneklerinin bir araya gelerek 19 Şubat 2008 tarihinde kurduğu Tüketici Örgütleri Federasyonu (TÖF), gıda, akaryakıt, tüp gaz ve elektrik fiyatlarının düşürülmesi konusunda hükûmete çağrıda bulundu. İşte detaylar…

Reklam
26 Aralık 2018 - 12:20 - Güncelleme: 28 Aralık 2018 - 09:34
Reklam

TÖF, akaryakıt, tüp gaz ve elektrik fiyatlarının indirilmesi için hükûmete çağrıda bulundu!

Türkiye’de tüketici yurttaşların mağduriyetlerinin önlenmesi ve tüketici bilincinin gelişmesi adına faaliyetlerde bulunan Tüketici Örgütleri Federasyonu (TÖF), Türk lirasının enflasyon yaşanmadan önceki değerini kazanmasına karşın tüccar ve marketlerin fahiş fiyatları düşürmediğini açıklayarak gıda ve enerji fiyatlarının indirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ticaret Odasının gerçekleştirmiş olduğu indirim kampanyası kapsamında tüketicilerin aldıkları ürünleri etiket fiyatı ile ödeme mecburiyetinde bırakıldığını belirterek, fahiş fiyatlarla mal satışında bulunan tüccar ve toptancıların “Kara Liste Boykot” kapsamına alınacaklarını ifade etti.

Son olarak yaptığı açıklamayla ise TÖF, akaryakıt, tüp gaz ve elektriğe en az %25 indirim yapılması, hükûmet ve Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile iş birliği içerisinde olmaları konusunda çağrıda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CYPEX CO. LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
CYPEX CO. LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Vodafone Mobile Operations LTD münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Vodafone Mobile Operations LTD münhal duyurusu - Kıbrıs iş...