Reklam
  • Reklam
TEB, vadeli sendikasyon kredisi sağlanması adına önemli bir adım...
Reklam

TEB, vadeli sendikasyon kredisi sağlanması adına önemli bir adım attı!

Bankacılık sektörünün köklü ve güçlü isimlerinden olan Türk Ekonomi Bankası (TEB), vadeli sendikasyon kredisi sağlanması amacıyla önemli bir sözleşme imzaladı. İşte detaylar...

Reklam
16 Ekim 2018 - 16:50
Reklam

TEB, vadeli sendikasyon kredisi sağlanması adına önemli bir adım attı!

Bankacılık sektörünün köklü ve güçlü isimlerinden olan Türk Ekonomi Bankası (TEB), 17 bankanın katılımıyla 433.5 milyon euro ve 33.5 milyon dolar olmak üzere, 367 gün vadeli sendikasyon kredisi sağlanması amacıyla sözleşme imzaladı.

TEB'in açıklamasına göre, TEB, bir önceki yıl alınan kredinin bu yıl ödenen kısmı karşılaştırıldığında %101 oranında yenilenme sağlayarak 17 bankanın katılımıyla yeni sendikasyon kredisini imzaladı.

433.5 milyon euro ve 33.5 milyon dolar olmak üzere, 367 gün vadeli sağlanan kredi, özellikle ihracatın finansmanında kullanılacak olmasının yanı sıra Türk ekonomisine de büyük katkı sağlayacak. Kredinin toplam maliyeti Avro ve ABD doları için sırasıyla Euribor artı %2.65 ve Libor artı %2.75 olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türk ekonomisi için oldukça başarılı bir anlaşmaya imza attıklarını belirtti. Uluslararası yatırımcıların TEB’in başarılı performansını ve Türk bankacılık sektörüne olan güvenini bir kez daha teyit ettiğini aktaran Leblebici, kredinin ihracatın finansmanı noktasında kullanılacağına dikkati çekti.

Leblebici: "TEB, Türkiye’de ihracatın finansmanında 5. büyük banka olma konumunu da pekiştirecektir." ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki güçlü bankacılık sisteminin uluslararası piyasalar nezdinde de güven tazelemesiyle, finansal sistemin bir kez daha yaşanan sorunlar karşısında güçlü bir yapıya sahip olduğunu gösterdiğini vurgulayan Leblebici: “Türkiye her anlamda çok güçlü bir ülke. Finansal sistemimiz de farklı türdeki dalgalanmalar ve etkiler karşısında ne yapacağını çok iyi biliyor. Sağlam altyapımızın katkısı ve uluslararası piyasalardaki itibarımız sayesinde bu başarılı kredi anlaşmasını imzaladık.” değerlendirmesinde bulundu.

TEB olarak 90 yılı aşkın süredir Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Leblebici: "Geçmişimizden aldığımız köklü ve güçlü bankacılık deneyimimizle ülkemizi daha da ileriye taşıyacak ve ekonomimizin güçlenmesine katkı sağlayacak çalışmalarımıza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteoroloji Dairesi uyardı! İşte detaylar...
Meteoroloji Dairesi uyardı! İşte detaylar...
Esenem Enterprises Limited münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Esenem Enterprises Limited münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları