• Reklam
Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile LAÜ arasında iş birliği...

Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile LAÜ arasında iş birliği protokolü imzalandı!..

Kuzey Kıbrıs’ta tarımsal potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamak için tarımsal alanlarda günün gerçeklerine uygun olarak ihtiyaç duyulan bilimsel ve uygulamalı araştırmaların yapılmasını sağlamak ve sonuçlarını yayımlamak amacıyla kurulan Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) arasında iş birliği protokolü imzalandı. İşte detaylar…

25 Ocak 2019 - 13:08

Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile LAÜ arasında iş birliği protokolü imzalandı!

Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile Kuzey Kıbrıs’ın eğitim verdiği öğrencilerini kendinden emin, çağdaş, yaratıcı ve bağımsız bireyler olarak topluma kazandırmayı misyon olarak belirlemiş üniversitelerinden Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) arasında tarımsal araştırma, geliştirme, uygulama ve danışmanlık hizmetlerini içeren bir iş birliği protokolü imzalandı.

Bu protokolle, Kuzey Kıbrıs’ta tarım potansiyellerinin değerlendirilmesi çalışmaları ile ARGE faaliyetlerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Güzelyurt Bioteknoloji Labaratuvarı’nın, enstitü ile fakülte tarafından daha etkin bir şekilde kullanımının sağlanması hedefleniyor.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığından tapılan açıklamaya göre, LAÜ Rektörlük binasında yer alan Senato Salonunda gerçekleşen imza töreninde ise protokole Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ile LAÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen imza koydu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...