Reklam
  • Reklam
Rusya’nın en büyük kripto para borsalarından olan YoBit...
Reklam

Rusya'nın en büyük kripto para borsalarından olan YoBit Borsası'ndan şaşırtıcı hareket!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
11 Ekim 2018 - 12:58
Reklam

Rusya'nın en büyük kripto para borsalarından olan YoBit Borsası'ndan şaşırtıcı hareket!

Rusya'nın en büyük kripto para borsalarından YoBit Borsası, son zamanlarda Twitter hesabında şaşırtıcı bir duyuru yaptı. YoBit, dün yaptığı açıklamayla bugün rastgele seçilecek bir kripto paraya “pump” yaptıracağını söyledi.

YoBit’in açıklamasına göre borsa, YoBit pump ile rastgele seçtikleri bir kripto paraya her 1-2 dakikada 1 Bitcoin’lik olmak üzere toplamda 10 BTC’lik alım yapacak. Borsa’nın bu duyurusu, kripto para topluluğu tarafından ciddi eleştirildi. Ayrıca borsanın pump ve dump uygulamalarını engellemesi gerekirken kendisinin yapması YoBit’in güvenilirliği konusunu sorgulattı.

Ayrıca bazı topluluk üyeleri, borsanın sosyal medya hesabının başkaları tarafından kullanıldığını öne sürdü. Tweet, doğrudan YoBit ile bağlantılı olmayan bir aldatmacanın parçası olabilir, ya da sadece hackerlar tarafından yapılan bir şaka. Borsa’nın resmi sitesinde gerçek geri sayım sayacının olduğu düşünüldüğünde, bu açıklama pek olası görünmüyor.

YoBit Pump gibi bir plan, insanların kripto para sektöründe istemediği bir şey olsa da, diğer kripto şirketlerinin de benzer faaliyetlerde bulunmaları muhtemel. Ancak bu tarz operasyonlar, yatırımcıların büyük zararlarıyla sonuçlanır. Bu nedenle, kripto para yatırımcılarının, pump ve dump faaliyetlerinden uzak durması gerekir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cahit Necipoğlu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Cahit Necipoğlu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Mepaş Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Mepaş Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları