Reklam
  • Reklam
Quantreq’ten ilk kripto fon hizmeti...

Quantreq'ten ilk kripto fon hizmeti...

İlk kripto fon hizmetini Quantreq başlattı. İşte detaylar...

Reklam
20 Temmuz 2018 - 11:49
Reklam

 

Quantreq'ten İlk Kripto Fon Hizmeti

 

     Kripto sermaye piyasası hizmetlerinin uluslararası sağlayıcısı olan Quantreq Capital Markets, bir OTC sipariş yürütme masasıyla ilk kripto fon hizmetini başlattı.

    Quantreq’in kurumsal vizyonu, geleneksel olmayan pazara kurumsal bir yaklaşım getirmek, dijital varlıkların fon yönetimi ve sermaye piyasalarına odaklanmak üzerine kuruldu.

     Şirket ABD, Asya ve Avrupa dâhil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kripto varlıklarında 700 milyon doların üzerinde işlem görüyor.

      Şirket tarafından yönetilen tanınmış fon müşterileri arasında Sora Ventures, Hyperion Decimus ve Arca Funds bulunuyor.

Quantreq, kurumsal fon hizmetleri sunacak

    Şirket, kripto fon yöneticilerine ve onların yatırımcılarına, özellikle kurumsal kripto hedge fon yönetimi, kripto piyasası verileri, fiyatlandırma ve yatırımcı hizmetleri gibi ihtiyaçlara göre uyarlanmış bir dizi hizmet sunacak.

    Şirket, bu eylül ayına kadar müşteriye dönük portföy yönetim sistemine geçmek için gerçek zamanlı bir risk analizi sunmakta ve ayrıca Q4 2018’de Quantreq’in portföy yöneticisi, müşteriler için bir analiz hizmeti de sağlayacak.

    Kripto para alanındaki kurumsal yatırımlarda, hem firma sayısında hem de satın alma siparişlerinin büyüklüğünde büyük bir artış gördük. Birçok yatırımcı rahat olsa da henüz, mevcut yatırım araçlarına tam olarak güvenmiyorlar. Quantreq ve Gemini gibi firmaların piyasaya sürülmesi bu süreci hızlandıracak ve bu yıl Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, etkili bir yatırımcı sınıfı tarafından desteklenmesi söz konusu olabilir: Küresel emeklilik ve bağış fonları.

    Bu yatırımcılar güvenilir bir itibar kazanırsa, kurumsal parada da bir rahatlama hissedilecek.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x