Reklam
  • Reklam
Petrol karışık "ticaret" haberleri ile geri...

Petrol karışık "ticaret" haberleri ile geri çekildi.İşte Detaylar...

Petrol fiyatları, ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin karışık haberlerin etkisi ile 7 haftanın zirvesinden düştü.

Reklam
11 Kasım 2019 - 11:10
Reklam

Petrol fiyatları, yatırımcılar dikkatlerini ABD-Çin ticaret görüşmelerindeki ilerlemeye ilişkin karışık sinyallere çevirirken, Hong Kong'da artan şiddet olaylarının finans piyasalarının tümünde havanın bozulmasına yol açması ile birlikte yedi haftanın en yüksek seviyesinden geri çekildi.

Vadeli petrol kontratları New York'ta, geçen hafta yüzde 1.9 yükseldikten sonra yüzde 0.9 kadar düştü. ABD Başkanı Donald Trump, ticaret görüşmelerinin "çok iyi" gittiğini söyledi, ancak ABD'nin Çin'e uygulanan tarifelerin ne kadarını geri almaya hazır olduğu yolundaki haberlerin ise doğru olmadığını kaydetti. Hong Kong'da işlem gören hisse senetleri, polisin Pazartesi sabahı sokak çatışmlarında iki kişiyi vurduğuna ilişkin haberlerin ardından Asya'daki düşüşlere öncülük etti.

Petrol fiyatları, dünyanın en büyük iki ekonomisi ABD ve Çin'in sınırlı bir ticaret anlaşmasına oldukça yaklaşması ve geçen hafta açıklanan verilerin ABD ve Çin ekonomilerinde iyileşme olduğunu işaret etmesinin etkisi ile Ekim ayı başından bu yana yüzde 9 civarında ralli yaptı. Bu iyimser hava hedge fonlarının pozisyonlarına da yansıdı. Bu fonların Batı Teksas petrolündeki (WTI) net uzun pozisyonları (yükseliş beklentisi ile açılan pozisyonlar) üst üste üçüncü haftada da arttı. Öte yandan, Wood Mackenzie Ltd., OPEC ve ortaklarının gelecek ay üretim kısıntılarını hafifçe artırmasının "oldukça yüksek bir ihtimal" olduğunu kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dersane'm Eğitim Merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Dersane'm Eğitim Merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Çağra Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Çağra Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları