Reklam
  • Reklam
Önemli bir kripto para borsası Gemini Dollar’ı listeliyor!..
Reklam

Önemli bir kripto para borsası Gemini Dollar'ı listeliyor!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
07 Kasım 2018 - 14:09
Reklam

Önemli bir kripto para borsası Gemini Dollar'ı listeliyor!

 

Kripto işlem platformu Liquid Borsası, Gemini Dollar’ı (GUSD) listeleyecek. Liquid sanal varlık piyasası, Japon şirketi Quoine’ye ait. Ortaklığın arkasındaki ana amaç, kripto para piyasasına istikrar ve likidite getirmek.

Liquid, Gemini Trust Company ile iş birliği yaparak, kripto alanına likidite ve istikrar getireceğini belirtiyor. Resmi sürüm uyarınca, Liquid işlem hacmine göre en büyük fiat-kripto platformlarından biri. Gemini Dollar, eylül ayında Gemini Borsası ile başlatılan bir stablecoin. GUSD, dünyanın ilk düzenlenmiş stablecoini olarak biliniyor. Kripto para birimi borsası Gemini, sektördeki çok aktif oyuncular olan Winklevoss ikizlerine ait. Liquid CEO’su Mike Kayamori’ye göre bu ortaklık, faaliyetlerinin ön safhasında şeffaflık, düzenleme ve uyumluluk getirecek. Kayamori, bu konuya yönelik şunları söylüyor:

"Gemini Dollar, Liquid için bariz bir seçim. Hem Liquid hem de Gemini, operasyonlarımızın ön safhasında şeffaflık, düzenleme ve uyum sağladılar. Liquid müşterilere, yasal incelemelere ayak uydurabilen bir stablecoin kullanma fırsatı sunabilmekten gurur ve onur duyuyoruz. Şimdi JPY-sabitlenmiş bir stablecoin geliştirme fırsatı keşfedeceğiz."

GUSD, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı Liquid Borsası’nda işlem görecek. Bununla şirket, niyetinin borsaya yeni ticaret çiftleri eklemek olduğunu açıkladı. Duyuruda bu stablecoin’in listelenmesinin kesin tarihini belirtilmiyor. Quoine, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’ndan (FSA) faaliyet gösterme izni aldı.

Piyasada başka stablecoinler de var. Son aylarda, belki de en bilinen stablecoin olan Tether (USDT), fonlarıyla ilgili  farklı sorunlarla karşı karşıya kaldı. Bu stablecoinin yaşadığı tüm problemlerden sonra, diğer şirketler yeni stablecoinler çıkarmaya karar verdiler. GUSD bunlardan biri. Diğer stablecoinler ise, Circle tarafından desteklenen USD Coin (USDC), TrueUSD (TUDS) ve Paxos Standard (PAX). Bunun sonucunda Coinbase ya da Binance gibi diğer platformlar farklı stablecoin’leri de desteklemeye karar verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yar Plus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yar Plus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları