Reklam
  • Reklam
Nicosia Mall hissedarı Gazprom genel müdürü rus işadamı oldu!...
Reklam

Nicosia Mall hissedarı Gazprom genel müdürü rus işadamı oldu! İşte detaylar...

Kıbrıs’ın güneyinde faaliyet gösteren “Nicosia Mall” isimli alışveriş merkezinin önemli orandaki hissesine sahip Morissona Holdings Limited Şirketi’nin ardında Gasprom EP International B. V’de Genel Müdürlük yapan Rus işadamı Valery Gulev olduğu bilgisi verildi.

Reklam
22 Ocak 2020 - 14:08
Reklam

Fileleftheros “Gazprom’dan Nicosia Mall’a… Ticaret Merkezi’nin Yüzde 11,1’ini Kontrol Eden Morissona Holdings’in Arkasındaki Rus İşadamı Valery Gulev” başlıklı haberinde, “Nicosia Mall” hisselerinin yüzde 64’ünü elinde bulunduran “Kıbrıs Bankası”nın, bu hisselerini geçen aralık ayında sattığını hatırlattı.

Habere göre “Nicosia Mall” hisselerinin yüzde 7,53’ünü Morissona Holdings’in aldı. Morrisona Holdings’in daha önce de “Nicosia Mall” hisselerinin yüzde 36’sına sahip olan “Soulfull” şirketi hisselerinin yüzde 10’una sahipti. Bu nedenle toplam hisse oranı yüzde 11.1 oluyor.

Rekabet Kurulu verilerine göre Morissona Holdings hissedarı, kayyum olarak faaliyet gösteren ve Valery Gulev adına Morissona Holdings’in bütün hisselerini Valia Nominees şirketi elinde bulunduruyor. Morissona Holdings’in ana faaliyet alanının gayrı menkul ve hisse yatırımları olduğu kaydedildi.

V. Gulev’in enerji ve danışmanlık hizmetleri alanında, hidrokarbonun değerlendirilmesi ve üretim faaliyetiyle ilgili jeolojik incelemeler yapan yayınevi sahibi olduğunu yazan gazete, 2011’de Gazprom EP International B.V’nin genel müdürlüğüne atandığını, başka enerji şirketlerinde de yetkili olarak çalıştığını kaydetti.

“Kıbrıs Bankası”nın elden çıkardığı ­hisselerin (Nicosia Mall hisselerinin yüzde 64’ü) yüzde 15,06’sını “Voici La Mode Estates Limited”, yüzde 3,76’sını “Hacihristofis Süpermarket (Athianitis) Limited”, yüzde 9,41’ini “Silvaly Holdings Ltd” (PHC Grup) , yüzde 16,9’unu “Fintupin Trading Limited” (Zorba Grub), yüzde 7,53’ünü Morissona Holdings Limited” ve yüzde 11,2’sini “Classmark Holding Limited” satın aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AirMax İnternet münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
AirMax İnternet münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
KKTC Sosyal Sigortalar Dairesi'nden duyuru! İşte detaylar...
KKTC Sosyal Sigortalar Dairesi'nden duyuru! İşte detaylar...