Reklam
  • Reklam
Mizuho Financial Group, 2019’da dijital para çıkaracak!..

Mizuho Financial Group, 2019'da dijital para çıkaracak!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
27 Aralık 2018 - 09:51 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 16:37
Reklam

Mizuho Financial Group, 2019'da dijital para çıkaracak!

Tokyo merkezli Mizuho Financial Group, para gönderimlerinde ve ödemelerde kullanılması adına mart ayında dijital para çıkaracağını duyurdu.

Yayımlanan duyuruya göre yeni dijital paralar ile yapılan ödemelerde satıcıların kredi kartları için ödedikleri işlem ücretlerinden çok daha az işlem ücreti olacak. Dijital cüzdan ve banka hesapları arasındaki aktarımların ve kullanıcılar arasındaki para gönderimlerinin ise ücretsiz olacağı bildirildi.

Nikkei’ye göre Mizuho 60 bölgesel bankayı projesine dahil etti ve nakit para kullanımını tamamen geride bırakmak istiyor. Ek olarak bölgesel bankalara henüz adı belirlenmeyen hizmetin getirileceği de belirtildi. Para birimi akıllı telefon uygulamasıyla ve QR kodları kullanılarak yapılabilecek. Oluşturulacak token stabil coin olacak ve fiyatı 1 yene sabit olacak.

Mizuho Financial Group bir bankacılık holdingi ve 2017 yılında 1.45 trilyon yen (13 milyar dolar) gelir elde etti.  Yeni oluşturulacak dijital para daha önceki J-coin projesinin sonucu olarak ortaya çıktı. Diğer yandan bir başka Japon devi, dünyanın beşinci büyük bankası Mitsubishi UFJ de kendi kripto parasını çıkaracağını duyurmuştu, çıkarılacak kripto paraya MUFG coin adı verilecek.

Kripto paraların düzenlenmesi ve yasallaşması adına Japonya finansal düzenleyicisi FSA, kripto paraları “kripto değer” olarak sınıflandırarak karışıklığın giderilmesini hedefliyor. Japonya dijital finans alanında çok hızlı ilerlemeye başladı. Bu hafta başı itibariyle yen, Bitcoin piyasalarının %47’sini oluşturuyordu. Bu sırada dolar %44 pazar payıyla ikinci sıradaydı. Japon kripto para girişimcileri son zamanlarda giderek artıyor ve Bitcoin kabul eden Japon işletmeleri yaygınlaşıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi! İşte detaylar...
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi!...