Reklam
  • Reklam
Ledger, yeni ürününün tanıtımını yaptı!..

Ledger, yeni ürününün tanıtımını yaptı!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
08 Ocak 2019 - 09:45 - Güncelleme: 09 Ocak 2019 - 19:04
Reklam

Ledger, yeni ürününün tanıtımını yaptı!

Bu yıl Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Şovu’nun (CES) ilk günü olan 6 Ocak Pazar günü, kripto para cüzdan donanımı üreticisi Ledger, Bluetooth desteği ekleyen USB yalnızca Ledger Nano S’in geliştirilmiş bir sürümü olan Ledger Nano X’i açıkladı. Ürün, daha büyük bir ekran ve daha büyük depolama alanı ile geliyor.

Yeni çıkan ürün Ledger Nano X, şirketin en başarılı ürünü olan ünlü Ledger Nano S kripto para donanım cüzdanında beş geliştirme ile geliyor:

İşte, Ledger Nano X ile gelen yeni özellikler...

*Bluetooth LE desteği: The Ledger Nano X, hâlâ Ledger Nano S gibi bir USB çubuk formunda. Ancak Bluetooth desteği eklenmesi ve cüzdan yönetimi uygulaması Ledger Live’ın yeni bir mobil sürümü (hem iOS hem de Android için), istediğiniz yerde kripto gönderebileceğiniz veya alabileceğiniz anlamına geliyor (bilgisayarınızı yanınızda olmasa bile).

*Biraz daha büyük bir Organik LED (OLED) ekran.

*Cihazın ön yüzündeki tuşlar gezinmeyi kolaylaştırmak için yeniden tasarlanmış.

*Uygulamalar için daha yüksek depolama alanı (bir Ledger cihazında saklamanız gereken her tür kripto para için token/tokeni destekleyen bir uygulama yüklemeniz gerekir). Her ne kadar Ledger, Ledger Nano X cihazına 100 adede kadar uygulama yüklenebileceğini söylese de (Ledger Nano S cihazına yüklenebilecek 18 adede kadar uygulama ile karşılaştırıldığında) pratikte, yükleyebileceğiniz gerçek uygulama sayısı bazı uygulamaların diğerlerinden daha fazla depolama alanı kaplamasından bu yana sahip olduğunuz kripto paraların temeline bağlıdır. Örneğin; Ledger Nano S’te 18 adede kadar uygulamayı teorik olarak saklayabilmenize rağmen, birçok kullanıcı en sevdikleri tokenlerin sadece dört veya beşi için uygulama yükleyebileceği bildiriyor.

*Şarj edilebilir bir dahili batarya. Bu, Ledger Nano S’ten farklı olarak, Ledger Nano X’in bir USB kablosuyla bilgisayara veya USB şarj cihazına bağlı olmasa bile çalışmasını sağlar.

Ledger CEO’su, Bluetooth bağlantı konusundaki endişelere cevap verdi.

Bluetooth bağlantısının, bilgisayar korsanlarının Ledger Nano S’e girmesini kolaylaştıracağını düşünüyorsanız, Ledger CEO’su Eric Larchevêque,  Reddit üzerinden (“CryptoCurrency” subreddit) bu konu hakkında şunları söyledi:

"Nano X, Bluetooth bağlantısının (ki bu tam olarak USB gibi bir taşıyıcı) bozulduğu varsayımıyla çalışır. BLE’nin eklenmesi güvenlik modelini etkilemez. İşlemler her iki tuşa da basılarak cihaz üzerinde her zaman fiziksel olarak doğrulanmalıdır. Dahası, Nano X’te ekranlar ve düğmeler, doğrudan genel güvenlik tasarımını geliştiren Secure Element’e (tek yonga mimarisi) bağlanır.

Sayısal karşılaştırmalı LE güvenli bağlantılar kullanıyoruz (en yüksek düzeyde BLE güvenlik protokolü, MITM saldırılarını hafifletiyor). Elbette hiçbir şey kırılmaz değildir. Bu nedenle güvenlik modeli, kullanıcının cihaz üzerinde adres doğrulamasını yapmasını gerektirir. Bizim UX, belgeler ve en iyi uygulamalar bu noktayı çok zorlamaktadır. Aygıttaki işlem parametrelerini daima doğrularsanız, ne olursa olsun güvende olursunuz."

Ledger Nano X, mart ayında piyasaya sürülecek.

The Verge’deki bir rapora göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde 119 dolar (kargo ücreti dâhil) olan Ledger Nano X’i, 7 Ocak’ta başlayan ve Ledger’in web sitesinden, mart ayında piyasaya sürülecek olan cihaz için ön siparişi verebilirsiniz. Ledger Live Mobile uygulamasına gelince, 28 Ocak’ta iOS App Store ve Google Play mağazasında satışa sunulacak.

Ayrıca CES’te, Ledger Nano X’e 2019 “Siber Güvenlik ve Kişisel Gizlilik alanında İnovasyon Ödülü” nü verildi. Bu ödül Ledger tarafından sevinçle karşılandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları