Reklam
  • Reklam
KTİMB tarafından, "Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Stratejik...

KTİMB tarafından, "Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Stratejik Öncelikler" adlı çalıştay gerçekleştirildi!..

Kıbrıslı Türk inşaat firmaları adına sektörü temsil eden ve onların yararını gözeterek mesleğin haklarını koruyacak şekilde faaliyetlerde bulunan Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) tarafından, “Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Stratejik Öncelikler” adlı çalıştay gerçekleştirildi. Peki, çalıştayda neler konuşuldu? İşte detaylar…

Reklam
20 Ekim 2018 - 17:07 - Güncelleme: 20 Ekim 2018 - 18:10
Reklam

KTİMB tarafından, “Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Stratejik Öncelikler” adlı çalıştay gerçekleştirildi!

Kıbrıslı Türk inşaat firmaları adına sektörü temsil eden ve onların yararını gözeterek mesleğin haklarını koruyacak şekilde faaliyetlerde bulunan Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) tarafından, “Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Stratejik Öncelikler” adlı çalıştay gerçekleştirildi.

KTİMB’den yapılan açıklamaya göre, Mağusa-İskele bölgelerinin ekonomik ve sosyal kalkınmasında öncelikli konuların tartışılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalıştayda Mağusa-İskele İmar Planı hazırlıklarına katkı koymak amacıyla konuşmalar yapıldı.

Gazimağusa Belediyesi, İskele Belediyesi ve Yeniboğaziçi Belediyesi iş birliğinde yapılan çalıştaya;

*İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars,

*Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali,

*Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter,

*KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer,

*Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ve

*İstanbul Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof. Dr.Ercan Kâhya iştirak etti.

Ülkede plansız olarak rastgele bir biçimde yapılaşmanın olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars yaptığı konuşmasında: “İmar planlarını Ada’nın tümü için çıkarmayı başaramadık. Bunun temel sebebinin samimiyetsizlik olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ise, toprak koruma yasasının çıkarılması gerektiğinden bahsederek, tarımsal üretimde kısa dönemli kârlar elde etmenin devam etmesi durumunda başka ülkelere muhtaç olmanın kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

İmar planı çalışmalarında sivil toplum örgütleri ve Kıbrıs halkından fikir alındığını belirten Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ise konuşmasında, bu fikirlerin değerlendirme aşamasında olduğunu ve hedeflerinin Boğaz’a kadar olan bölgeyi içeren imar planının 2019 yılında hayata geçeceğini ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kredo münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Tüfekçi Group münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Tüfekçi Group münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları