Reklam
  • Reklam
Kripto pazarında son gelişmeler!..

Kripto pazarında son gelişmeler!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
11 Ocak 2019 - 16:00
Reklam

Kripto pazarında son gelişmeler!

Kripto pazarında 2019 için işler yavaş yavaş olumlu yöne doğru hareket etmeye başlamıştı. Kripto para piyasaları aralık ayının düşük seviyelerinde yavaş bir toparlanma içindeyken, ayı piyasası yeniden etkisini gösterdi ve son 24 saatlik periyotta tüm bu olumlu havayı dağıttı.

Dünden bu yana kripto varlıklarında 15 milyar doların üzerinde bir kayıp gerçekleşti. Oransal olarak bakıldığında bu kayıp günlük %11’in üzerinde bir çöküş olarak kaydedildi. Satıcıların bu ani hareketi, Bitcoin ve altcoinlerde soğuk duş etkisi yaparken, her biri yaklaşık bir saatte meydana gelen iki ayrı piyasa çöküşü yaşandı.

Bitcoin ikinci destek bölgesine kadar geriledi.

Tüm göstergeler kolay kırılmayacağı öne sürülen Bitcoin’in 4.000 dolar seviyesinde sert bir dirençle karşı karşıya kalıyordu. Bu sert direnç böylece dün kanıtlanmış oldu. Çünkü, Bitcoin bir önceki destek seviyesi olan 3.850 dolara süratle geri döndü. Fakat kripto para bu seviyede de tutunamadı ve ikinci satış dalgası ile başka bir dijital çığ gerçekleşti. Sonuçta Bitcoin, 3.6000 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. (Binance verileri) geri göndermeye başladı. Başka bir güçlü destek bölgesi olan 3.600 doların altına geçilmesi ise BTC’yi aralık ortasındaki en düşük seviye olan 3.200 dolara geri döndürebilir.

Kripto pazarında çöküş yaşanırken, Ethereum en çok etkilenen kripto paralardan oldu.

Birçok defa görüldüğü gibi kripto pazarının tamamı umutsuzca Bitcoin hareketlerine bağlı. Coinmarketcap.com’a göre, bu çöküş, %13’lük bir kayıp gösteren Ethereum’a daha fazla zarar verdi. Ethereum’da yaşanan kayıp, XRP’nin kazancı gibi oldu. Çünkü, sadece 100 milyon dolarlık ince bir piyasa sermayesi farkı ile ikinci sırayı aldı. Ripple tokeni de %11.5 oranında düşüş yaşadı. Ancak Ethereum’u mevcut sermaye miktarına göre geçmeyi başardı.

Tüm pazar öylesine düşüş yaşadı ki 8. sırada bulunan Tether şu an Litecoin’i zorluyor. 4 saat öncesine kadarsa hemen hemen tüm büyük kripto paralar negatifte seyrederken yıla hızlı bir başlangıç yapan Tron’un %10’un üzerinde kaybı dikkat çekiyor.

Kripto pazarında tek önemli kazanım şu an Verge’ye ait.

Şu anda sadece bir altcoinde sağlam kazançlar görüyoruz. Diğer altcoinler önemli kayıplar verirken bu önemli kazanca sahip olan altcoin Verge oldu. XVG’nin sabah saatlerinde %23’lük bir değer artışına şahit oluyoruz. Cüzdanlar ve yazılımlar için birkaç güncelleme var. Fakat, bu gelişmeler iyi bir ivme kazanması için önemli gelişmeler gibi görünmüyor. Bu nedenle, bu kazanımların kısa süreli olması görülebilir. Verge bazıları tarafından deadcoin olarak kabul edildi. Ancak, şu anda bir miktar atağa kalkmış gibi görünüyor.

Son temizlemeye rağmen, kripto pazarları 120 ila 140 milyar dolar arasında değişen bir aralıkta kanalda birleşmiş gibi görünmekte. Üçüncü bir dökülme olursa, işler çok hızlı bir şekilde güneye kolayca gidebilir ve yeni alçaklar yapılabilir. Şu anda olduğu gibi 2019 için piyasalar en düşük seviyede.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi! İşte detaylar...
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi!...