• Reklam
Kripto paralarda yaşanan son gelişmeler neler?..

Kripto paralarda yaşanan son gelişmeler neler?..

Kripto paralarda son durum...

11 Ocak 2019 - 09:43 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 16:25

Kripto paralarda yaşanan son gelişmeler neler?

İşte, kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeler...

 

 

Bitcoin cephesinde yaşanan son gelişmeler:

Teknik bir gösterge Bitcoin fiyatında yakın ve önemli bir değişikliğe işaret ediyor. Bloomberg’e göre GTI VERA Bantları Göstergesi, Bitcoin’in büyük bir hamlenin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Hareketin BTC’nin 4.000 dolarlık temel seviyenin üstünde veya altında olup olmadığı ise net değil.

Kripto hedge fonu Ikigai’nin kurucusu Travis Kling, Bitcoin’in tabanını bulduğundan şüphelendiğini söyledi. Şüphelerini şu sözler ile aktardı:

"Bitcoin tabanının olması pek mümkün değil. Kesinlikle fikrimi değiştirmeye istekliyim, ancak kanıtların üstünlüğü, daha yükseğe çıkmadan önce daha düşük seviyeleri göreceğimize inanmamızı sağlıyor."

Ethereum cephesinde yaşanan son gelişmeler:

CoinGecko yakın zamanda gerçekleşecek olan Ethereum yükseltmesi Constantinople için geri sayım saatini başlattı.

Ağ verimliliğini optimize etmek ve Ethereum’un madenci ödüllendirme politikasını değiştirmek için tasarlanmış sistem genelinde yapılan revizyon, yaklaşık altı gün içinde piyasaya sürülmek üzere ayarlandı.

Ripple ve XRP cephesinde yaşanan son gelişmeler:

EToro kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, XRP’nin güvenlik olarak sınıflandırılması gerektiğine inanmadığını şu sözlerle söyledi:

"XRP benim görüşüme göre bir güvenlik değildir. En iyi anladığım, XRP’nin mantıksal olarak bir yardımcı token olduğudur. Tabi ki SEC olayları farklı görebilir."

Ripple, XRP’yi kayıtsız bir güvenlik olarak satarak şirketi devlet ve federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlayan birkaç sınıf dava ile karşı karşıya getirdi. Crypto Briefing tarafından bildirildiği üzere Greenspan, uzun vadede XRP’de yükselişinin devam edeceğini belirtti.

Stellar Lumens cephesinde yaşanan son gelişmeler:

Stellar tabanlı mikro ödemeler başlangıcı SatoshiPay, şimdi Stellar ağını güçlendirmek için yeni bir grup onaylama düğümüne sahip olduğunu şu şekilde duyurdu:

"SatoshiPay, Stellar ağının merkezsiz ve esnekliğini daha da desteklemek için ağın küresel olarak dağıtılmış ilk tamsayı node kümesini çalıştırmaya başladı. Ayrıca, halka açık tarih arşivleri ve genel muhasebe sorgulaması için en hızlı kullanılabilir API ile tüm geçmiş muhasebe işlemlerinin bir veri tabanında toplanacak."

Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin cephesinde yaşanan son gelişmeler:

Binance ve TrustWallet’te ekibi, hem iOS hem de Android’de Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin’e destek verdiğini açıkladı.

Cüzdan ayrıca Ethereum ve tüm Ethereum tabanlı ERC20 tokenlerinin yanı sıra Ethereum Classic, GoChain, POA Ağı, VeChain, TRON, Wanchain, Callisto, ICON ve Tomochain’i de destekliyor.

TRON cephesinde yaşanan son gelişmeler:

Rekabetçi Blockchain tabanlı oyun TRONGoo, ilk üç ana blokta (TRON, EOS ve Ethereum) en popüler dağıtılmış oyun uygulaması oldu.

Oyun başlangıçta Ethereum için geliştirildi, ancak geliştiricileri ağın artan işlem hızından yararlanmak için TRON’a aktarmaya karar verdi.

IOTA cephesinde yaşanan son gelişmeler:

IOTA Tangle’ye dayanan DXC Teknolojisinden yeni bir konsept kanıtı videosu çıktı. Videoda IOTA tabanlı bir araç şarj istasyonu prototipi gösteriliyor.

IOTA, otomobil endüstrisi için dağıtık defter çözümleri oluşturmak için birkaç şirketle çalışıyor. nisan ayında, akıllı şarj şirketi ElaadNL, IOTA’nın makineden makineye iletişim ve bir şarj istasyonu ile araç arasında ödeme yapmak amacıyla dağıtık defterini kullanmak için tasarlanan kendi IOTA tabanlı şarj istasyonu prototipini kurdu.

QTUM cephesinde yaşanan son gelişmeler:

Merkezi olmayan platform Qtum, ilk atomik swap işlemini Bitcoin ile gerçekleştirdi. Atomik çapraz zincir takas iki ayrı Blockchain’de iki işlem yapılmasına izin verir. Üçüncü bir taraf olmadan aynı anda tamamlanabilir veya iptal edilebilirler. Yapılan açıklama şu şekilde:

"Kripto para birimi teknolojileri ve pazarları olgunlaştıkça, atomik swap zincir takas işlemleri daha fazla uygulama senaryosuna sahip olacak. Örneğin, bu teknolojiyi kullanarak Blockchain’de bulunan büyük miktarda ücret talep edecek merkezi borsalara gerek kalmadan kripto para birimlerinin zincirler arası alışverişi tamamlanabilir."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...