Reklam
  • Reklam
Kripto para piyasasında kurumsal sermaye artışı...
Reklam

Kripto para piyasasında kurumsal sermaye artışı...

Yapılan bir araştırmaya göre kripto para piyasasında kurumsal yatırımlar artıyor. Bireysel yatırımcıların ise kripto paralara ilgisi azalıyor.

Reklam
11 Ağustos 2018 - 12:50
Reklam

Kripto para piyasasında kurumsal sermaye artışı...

ICO piyasası bir yıl içinde iki kattan fazla artış gösterdi. Ayrıca, piyasada bireysel yatırımcılar azalıyor ve kurumsal sermaye artıyor.

Avrupa tüm projelerin yüzde 46’sını başlatmasıyla bir lider haline geldi

Rapora göre 2018’deki ICO’lar yatırımlardan 11 milyar dolardan fazla para topladı. Bu rakam 2017’nin birinci ve ikinci çeyreğindeki ICO’lara yapılan yatırımların toplamından on kat daha fazla. ICORating, 2018’in ikinci çeyreğindeki 827 projenin, birinci çeyrekte toplanan 3,3 milyar dolara kıyasla toplamda yüzde 151’lik bir artışla 8 milyar dolardan fazla fon topladıklarını belirtiyor. Raporda bu artışın çoğunluğunu, bir yıllık ICO süresince neredeyse 4 milyar 200 milyon dolar toplayan EOS projesi tarafından toplanan fonlar olduğu da belirtiliyor.

ICORating’e göre Avrupa tüm projelerin yüzde 46’sını başlatmasıyla bir lider haline geldi. Kuzey Amerika ise fonların yüzde 64,67’sini toplayarak yatırımlarda lider konumda. Ayrıca raporda Asya merkezli projelerin toplanan fonlarında yüzde 20’lik bir artış olduğunu ama başlatılan proje sayısında yüzde 40’lık bir azalma olduğu vurgulanıyor.

ICO piyasalarında kurumsal sermaye artarken bireysel yatırımcılar azalıyor

Bunlara ek olarak raporda, ICO piyasalarında kurumsal sermaye artarken bireysel yatırımcı sayısındaki düşüşün devam ettiği belirtiliyor. Ayrıca raporda ICO’lara sırasında yaratılan fonların toplamının giderek “projelerin yatırım fonlarıyla ne kadar iyi işbirliği yaptığına” bağlı olduğu da vurgulanıyor. Temmuz ayında, Crypto Finance Conference’daki analistler ICO’lar için en elverişli ülkelerin ABD, İsviçre ve Singapur olduğunu ortaya koydu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minik dahiler eğitim merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Minik dahiler eğitim merkezi münhal duyurusu - Kıbrıs iş...
Lusso home concept münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Lusso home concept münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları