Reklam
  • Reklam
KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan duyuru! İşte...
Reklam

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'ndan duyuru! İşte detaylar...

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Talim ve Terbiye Dairesi Müdürlüğü KGS-2 sınavına ilişkin duyuru.

Reklam
23 Mayıs 2020 - 10:53
Reklam

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada;

Kolej Giriş Sınavı’nın 2’nci basamağı KGS-2 Sınavına yönelik olarak kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği ve spekülasyonların neticelenmesi adına sınav kapsamları hakkında tekrardan bilgilendirme yapılması gereği görülmüştür.

Bu bağlamda söz konusu sınavlar ile ilgili kapsamlar aşağıda tekrar verilmiş olup, daha önce açıklandığı üzere öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız “0539 108 63 33” numaralı hattan sınav ile ilgili gerekli desteği alabileceklerdir.

Bu vesile ile sınava katılacak öğrencilerimiz ve ailelerine tekrardan sınavda başarılar dileriz. Sınavlar, mevcut koşullarda öğrencilerin psikolojisi üzerinde olumsuz bir etki yaratmamasına özellikle hassasiyet gösterilerek hazırlanmaktadır. Aynı hassasiyetin aileler tarafından da gösterilmesinin büyük önem arz etmektedir. Sınavın bir sıralama sınavı olduğu unutulmamalıdır. Sonuç olarak tercih yapılan okulların belirlenen kapasiteleri dışında kalan öğrencilerin başarısız olması gibi bir değerlendirme söz konusu değildir. Dolayısıyla sıralamaya giremeyen ve kontenjana yerleşmeyen öğrencilerin ve özellikle ailelerin sınav sürecine bu düşünce doğrultusunda hazırlanması ve değerlendirmesi önemli bir husustur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü ihale açtı. İşte detaylar...
Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü ihale açtı. İşte...