Reklam
  • Reklam
Kalkınma Bankası’ndan 4 sivil toplum örgütüne bağış!..
Reklam

Kalkınma Bankası'ndan 4 sivil toplum örgütüne bağış!..

Kuzey Kıbrıs ekonomisinin çeşitli sektörlerinin kalkınması, gelişmesi ve iyileştirilmesi adına girişimlerde bulunmayı misyon edinmiş köklü bankalardan KKTC Kalkınma Bankası, kuruluşunun 25. yılı için gerçekleştirdiği etkinlikten elde edilen geliri 4 sivil toplum örgütüne bağışladı. İşte detaylar…

Reklam
28 Aralık 2018 - 17:35 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 16:32
Reklam

Kalkınma Bankası’ndan 4 sivil toplum örgütüne bağış!

Kuzey Kıbrıs’ın uygun faizli, uzun vadeli kredi sağlamak suretiyle ülke ekonomisininin sürdürülebilir kalkınmasına katkı koymayı amaçlayan önde gelen bankalarından KKTC Kalkınma Bankası, kuruluşunun 25. yılını 25 Ekim 2018 tarihinde YDÜ Atatürk Kültür Merkezinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri gerçekleştirerek kutlamıştı.

Gerçekleşen bu konser “sürdürülebilir kalkınmada lider banka” olma vizyonuyla faaliyet gösteren Kalkınma Bankası tarafından kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanmıştı.

Konserden elde edilen 5 bin TL (toplamda 20 bin TL) ise tutarındaki miktar ise “sosyal fayda boyutuyla sürdürülebilir kalkınmaya katkı koyan” 4 sivil toplum örgütüne bağışlandı.

Bağış yapılan 4 sivil toplum örgütü ise şu şekilde açıklandı:

“*Çevre hakkı savunuculuğu yapan Yeşil Barış Hareketi,

*Özel eğitime muhtaç engelli bireylere eğitim sağlayarak fırsat eşitliği yaratan KKTC Özel Eğitim Vakfı,

*Sağlık alanında engelli bireylerin hakları konusunda yaptığı lobicilik, savunuculuk ve farkındalık çalışmalarından dolayı Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği,

*Toplumsal cinsiyet eşitliği alanında, kadına yönelik şiddeti önlemeye ve kadının ekonomiye katılması konusunda yaptığı çalışmalarından dolayı Mağusa Kadın Merkezi Derneği (MAKAMER).”

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başman Group Of Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Başman Group Of Company münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
NorthernLAND Construction münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
NorthernLAND Construction münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları