Reklam
  • Reklam
Kalkanlı Yaşam Evi, 300’e kadar çıkabilecek yatak kapasitesiyle...
Reklam

Kalkanlı Yaşam Evi, 300'e kadar çıkabilecek yatak kapasitesiyle açıldı!..

Kalkanlı Yaşam Evi, 17 Ocak 2019 Perşembe günü, 300’e kadar çıkabilecek yatak kapasitesiyle açıldı. İşte detaylar…

Reklam
18 Ocak 2019 - 13:58 - Güncelleme: 19 Ocak 2019 - 18:01
Reklam

Kalkanlı Yaşam Evi, 300’e kadar çıkabilecek yatak kapasitesiyle açıldı!

Kalkanlı Yaşam Evi, 17 Ocak 2019 Perşembe günü yaşam evinde bulunan 20 hasta ve 300’e kadar çıkabilecek yatak kapasitesiyle Başbakan Tufan Erhürman ve Sağlık Bakanı Filiz Besim tarafından açıldı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, açılış Başbakan Tufan Erhürman ve eşi Nilden Bektaş Erhürman, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Eşi Meral Akıncı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Sağlık Bakanı Filiz Besim, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, bazı milletvekilleri ve diğer yetkililer ile halkın katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta yaptığı konuşmada bireylerin yaşlandıkları zaman kendilerine kimin bakacağı konusunda endişe duymaya başladıklarını belirterek yaşlılara, çocuklara, zor durumdaki bireylere bakarak onları güvence altında tutmanın devletin sorumluluğunda olduğunu vurguladı.

Kalkanlı Yaşam Evi’nin yapım aşamasında ise Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, KKTC Orman Dairesi, Vakıflar İdaresi, Vakıflar Bankası, Gönyeli Belediyesi, Değirmenlik Belediyesi, GÜKAD, HAS-DER, Güzelyurt Kadınlar Konseyi, Güzelyurt Kadınlar Birliği, Güzelyurt Yeşilada Lions, Kocareis Restoran, Eziç, Ermataş, Arbos Investment, Waterway Trading, Çalıkuşu LTD, Hilkat Restoran, Akçin Temizlik, Artesa, Mr Pound, Ali Karavezirler, Turgay Ersalıcı, Erdoğan Naim, Yılmaz Taşkın, Sevilay Esin’in katkıda bulunduğu ifade edildi.

Ayrıca, Başbakan Tufan Erhürman ve Sağlık Bakanı Filiz Besim’in daha sonra Güzelyurt Sağlık Merkezine ziyarette bulunarak yetkililerden merkezle ilgili bilgi aldıkları belirtildi.

[ilgili-haber=26578

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Voyager Kıbrıs Ltd.Merit Crystal Cove Hotel münhal duyurusu -...
 Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kaya Artemis Otel münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları