Reklam
  • Reklam
Japonya’dan ilk Blockchain oylama sistemi!..

Japonya'dan ilk Blockchain oylama sistemi!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
04 Eylül 2018 - 08:22
Reklam

 

Japonya'dan ilk Blockchain oylama sistemi!

 

Japonya’nın Honshu adasında bulunan bir şehir olan Tsukuba, vatandaşların bir sosyal katkı projesini adil bir şekilde seçmelerine izin vermek için Blockchain teknolojisini kullandı. Yerel gazeteye göre Tsukuba, Blockchain oylama sistemini uygulayan Japonya’daki ilk şehir.

Blockchain oylama sisteminde kimlik numarasıyla oy kullanılıyor

Yeni oylama sistemi, oy hakkı elde etmeden önce seçmen kimliğini doğrulamak için tüm Japonya vatandaşlarına verilen 12 haneli bir kimlik numaralandırma sistemine dayanıyor. Çoğu yeni teknolojide olduğu gibi belirli problemler olabilir. Birçok seçmen oy kullanmalarını sağlayan şifrelerini unuttu ve oyların sayılmasının gerekip gerekmediği konusunda bazı belirsizlikler var. Ayrıca sistem çalıştıktan sonra, şehir hükûmeti sistemi uzak bölgeler, adalar ve yabancı ülkelerde yaşayan sakinlere genişletmeyi planlıyor. Tsukuba Belediye Başkanı Tatsuo Igarashi oylama hakkında şunları söyledi: "Daha karmaşık prosedürler içereceğini düşündüm, ama bunun en hızlı ve kolay olduğunu gördüm."

Japonya’nın bilimsel merkezi olarak bilinen bir şehir olan Tsukuba, oylama güvenliğini sağlamak için Blockchain sistemine geçen hükûmetler listesine katılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Antrakt Production münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Airtech Kıbrıs münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları