Reklam
  • Reklam
İşte, Litecoin’in sponsor olduğu etkinlik!..
Reklam

İşte, Litecoin'in sponsor olduğu etkinlik!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
27 Aralık 2018 - 16:44
Reklam

İşte, Litecoin'in sponsor olduğu etkinlik!

26 Aralık’ta yayımlanan bir duyuruya göre Litecoin Vakfı, Ultimate Fighting Championship (UFC) karma dövüş sanatları organizasyonun bir etkinliğine sponsor olacak.

Dün yapılan açıklamada Litecoin Vakfı’nın, Jon Jones ve Alexander Gustafsson arasında gerçekleşecek UFC ağırsıklet şampiyonluk mücadelesinin "Resmi Kripto Para Sponsoru" olduğu belirtildi. Litecoin Vakfı, sponsorluğun dijital para birimi benimsenmesini genişletme çabalarının bir parçası olduğunu dile getirdi ve ekledi:

"Kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisine katılmaya devam eden markalar ve kurumlar sayesinde bu teknoloji ana akıma doğru yaklaşıyor."

Hepimizin bildiği gibi Litecoin 2011 yılında Coinbase’in eski teknik müdürü Charlie Lee tarafından piyasa sürüldü. Proof-of-work sistemiyle çalışan Litecoin’in sınırlı arz sayısı 84.000.000 LTC olarak belirlendi. Bunun yanında Litecoin Vakfı tarafından ağında sürekli yenilikler yapılan Litecoin, merkezi olarak yönetilmiyor. Lee da aynı zamanda vakfın genel müdürü olarak görev yapıyor.

Öte yandan 2017 yılında küresel spor piyasasının 557 milyar dolar değerinde olduğu açıklandı. Kuzey Amerika ise piyasa araştırmaları yapan ve yayımlayan bir şirket olan Business Research Company’ye göre %33’lük piyasa payıyla en büyük bölge oldu. Ayrıca sponsorluk yoluyla fon toplama biçimi piyasaya yeni markaları ve şirketleri çekiyor. Kripto paraların bu alana yaptıkları destekler de günden güne büyüyor.

Örneğin; Brezilya premier lig futbol kulübü olan Atletico Minerio aralık ayında, Ethereum Blockchain’ine dayanan ve hizmet token’ları üreten Footcoin ile anlaştığını ve taraftar token’ı olacak "GaloCoin" için çalışmalara başladığını açıkladı. Taraftarlar bu tokenlarla biletlerini ve takımın resmi kıyafetlerini alabilecek. Ayrıca indirim programlarına da bu tokenlarla katılabilecekler.

Bunun yanında eylül ayında da Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain (PSG), bir token ekosistemi başlatmak için Blockchain platformu Socios.com ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Haziran ayında ise dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Blockchain tabanlı e-sport oylama platformu chiliZ’e yatırım yaptığını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Intergaz münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Intergaz münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Cahit Necipoğlu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Cahit Necipoğlu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları