Reklam
  • Reklam
IOTA’dan yeni yılda yeni uygulama!..
Reklam

IOTA'dan yeni yılda yeni uygulama!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
04 Ocak 2019 - 09:36 - Güncelleme: 05 Ocak 2019 - 18:20
Reklam

IOTA'dan yeni yılda yeni uygulama!

IOTA yeni yıla IOTA Controlled Agent (Ict) üzerinde geliştirilen yeni bir mesajlaşma uygulamasıyla başladı.

Uygulama IOTA Omega ekibi üyeleri Lukas Tassanyi ve Samuel tarafından geliştirildi. Uygulamanın topluluk üyelerine tanıtıldığı blog yazısında Tassanyi Ict’nin genellikle geleceğe ait bir şey ve anlaması zor olarak görüldüğünü belirtti. Ancak, CHAT.ixi uygulamasının Proof of Concept’in somut olarak uygulanabileceğini gösterdiğini sözlerine ekledi.

CHAT.ixi’nin Ict teknolojisine yeni bir yüz ve kullanılabilirlik verdiği belirtildi. Ict nesnelerin interneti için tasarlanan hafif bir program. CHAT.ixi’yi diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran şey ise değiştirilemez ve izinsiz çalışması. Böylece ağ verileri oldukça sağlam bir biçimde koruyabiliyor. Uygulamanın herhangi bir kuralı ya da yöneticisi bulunmuyor bu yüzden Tassanyi de bastırılmış ya da susturulmuş olanlara bu uygulamanın konuşma fırsatı sunacağını düşünüyor. Uygulama tamamen ücretsiz ve reklamsız olacak, göndericiler istemedikçe gönderici verilerini toplamayacak.

Ict şu anda deneysel IOTA node uzantılarından bir tanesi ve IOTA node’larının farklı fonksiyonlar göstermesini sağlayabiliyor. IoT ağları tahmin edilemez olduğu için cihazların sürekli açılıp kapanması gerekebiliyor. Bunu sağlayabilmek adına geliştiriciler piyasa verileri ve mesajların aktarılması için yeterli bir protokol oluşturmaya çalışıyor. IOTA nesnelerin internetinin standart protokolü haline gelme hedefinde.

Değiştirilemez ve güvenli olan Ict bütün ağın gelişmesini beklemektense kısa yoldan çözüm sunuyor. Ayrıca, Tassanyi Ict için yol haritasını da yayımladı, buna göre CHAT.ixi için yeni arayüz, daha fazla programlama dili desteği ve artırılmış güvenlik önlemleri geliştirme takviminde bulunuyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yar Plus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yar Plus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları