Reklam
  • Reklam
İhtiyat Sandığı Dairesi, satış ve kira taksit borçları için...

İhtiyat Sandığı Dairesi, satış ve kira taksit borçları için sterlin kurunu sabitledi!..

İhtiyat Sandığı Dairesi, kendisine ait Lefkoşa ve Gazimağusa bölgelerinde bulunan dükkânların İngiliz Sterlini cinsinden olan satış ve kira taksitlerini sabitlediğini açıkladı. İşte detaylar…

Reklam
23 Ekim 2018 - 17:27
Reklam

İhtiyat Sandığı Dairesi, satış ve kira taksit borçları için sterlin kurunu sabitledi!

İhtiyat Sandığı Dairesi yaptığı açıklamada, kendisine ait Lefkoşa ve Gazimağusa bölgelerinde bulunan dükkânların İngiliz Sterlini cinsinden olan satış ve kira taksitlerini, 28 Şubat 2019 tarihine kadar Sterlin kurunu 6.31’e sabitlediğini duyurdu.

Bu yeni karara göre, geçmiş satış ve kira taksit borcu olanlar da borçlarını sabitlenen kur üzerinden kapatabilecek ve ileriye dönük satış ve kira taksitlerini yine aynı kurdan ödeyebilecekler.

Yalnız İhtiyat Sandığı Dairesi’ne prim depozit borcu olmayan kişilerin bu kur sabitlemesinden yararlanabilecekleri açıklandı.

Ayrıca İhtiyat Sandığı’ndan yapılan açıklamada, geriye dönük satış ve kira taksit borcu olanlar 31 Aralık 2018 tarihine kadar borçlarını kapatırlarsa, borçlara uygulanan gecikme zammı oranı yıllık %4 olarak hesaplanacak. Aksi taktirde sözleşmedeki faiz oranları geçerli olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kredo münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Tüfekçi Group münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Tüfekçi Group münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları