Reklam
  • Reklam
İhtiyat Sandığı 2000 TL kısmi ödeme başvuruları başladı!...
Reklam

İhtiyat Sandığı 2000 TL kısmi ödeme başvuruları başladı! İşte detaylar...

İhtiyat Sandığı, iştirakçisi olan tüm çalışanlara talep etmeleri halinde; mayıs, haziran ve temmuz ayları için aylık 2 bin TL kısmi ödeme yapacak.

Reklam
21 Mayıs 2020 - 09:46 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 09:59
Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamasına göre;

Çalışanlar ödeme almak istedikleri her ay için İhtiyat Sandığı Dairesi resmi internet sitesi www.ihtiyat.gov.ct.tr adresindeki  anasayfada bulunan “İhtiyat Sandığı Birikiminizden 2000 TL Kısmi  Ödeme için Başvuru” veya yine anasayfadaki  “Avans ve Ödeme” kısmında yer alan “İhtiyat Sandığı Birikiminizden 2000 TL Başvuru” butonunu seçerek online olarak başvuru yapabilecek.

İhtiyat Sandığı iştirakçilerinin alabilecekleri kısmi ödeme toplamı olan 6 bin TL; dairedeki hesaplarında bulunan birikimlerinin 3/4’ünü geçemeyecek ve bu miktar hesaplanırken eğer çalışanların daireye avans borçları var ise bu borç miktarı faizleri ile birlikte mevcut birikimlerinden eksiltilerek kalan miktar dikkate alınacak.

Çalışanlara yapılacak ödemeler başvuru sırasında beyan edilen ve çalışan adına olan “IBAN/UBAN” numaralarına havale edilecek.

Ödemeler başvuru sırasına göre yapılacak ve Dairenin nakit pozisyonu dikkate alınarak haftada bir gün olmak üzere perşembe günleri topluca yapılacak. İlk ödemenin 4 Haziran Perşembe günü yapılması öngörülüyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Blackspade Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Blackspade Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...