Reklam
  • Reklam
Erkut Şahali, katıldığı etkinlikte tarım ve öğrenimle ilgili...
Reklam

Erkut Şahali, katıldığı etkinlikte tarım ve öğrenimle ilgili konuşma yaptı!..

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, “Tarım Öğretiminin 173. Yılı” nedeniyle Ziraat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen etkinliğe katılarak konuşma gerçekleştirdi. İşte detaylar…

Reklam
11 Ocak 2019 - 13:39 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 15:11
Reklam

Erkut Şahali, katıldığı etkinlikte tarım ve öğrenimle ilgili konuşma yaptı!

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, “Tarım Öğretiminin 173. Yılı” nedeniyle Ziraat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Güzelyurt’ta gerçekleşen etkinliğe katılan Şahali burada gerçekleştirdiği konuşmasında tarımın ülke ekonomisine sağladığı katkıyı,  istihdam payını arttırma ve topyekûn refahta tarımın payının hak ettiği seviyeye çıkarılmasını sağlama çabası içerisinde olduklarını açıkladı.

Şahali, akademisyenlerin öğrettiklerinden yararlanmak gerektiğini ve bunun bir zorunluluk olduğunu vurgulayarak: “Bunu yapabildiğimiz oranda tarım emekçisinin alın terinin değeri artar, ürünün değeri artar ve üretim artar. Bu artışların tamamının arzu edilen sonuçları doğrulabilmesinin bir diğer koşulu da satış güvencesinin, satış ihtimalinin sağlanmasıdır. Ürünün ne dalında, ne pazar tezgâhında kalmadan paraya dönüşebilmesinin sağlanabilmesi gerekir. Üreticinin sorumluluğunu tek başına üretmekle sınırlı saymak günün sonunda o alın terinin hak ettiği değeri bulmaması anlamına gelir. O nedenle satışı, üretim süreçlerindeki disiplinle ele almak, alın terinin değerinin gerçek anlamda ortaya çıkabilmesinin koşulu olarak sayılmalı.” dedi.

Şahali, daha birçok konuya değindiği konuşmasında son olarak tarım hakkında elde edinilen bilgilerin asla yeterli olmadığına inandıklarını söyleyerek konuşmasına şu şekilde son verdi: “Dolasıyla bu konuda biliyoruz demek yerine, bilmiyoruz ama öğrenmeye ciddi anlamda gayret sarf ediyoruz, öğrenmekten bıkmıyoruz, usanmıyoruz diyenlerdeniz. O nedenle fotoğraf vermek için değil, öğrenmek için buradayız.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiyeli çalışanlar krizi Ankara'ya sıçradı!
Türkiyeli çalışanlar krizi Ankara'ya sıçradı!
Turizmci Hakan Atıcı'dan Başbakan Ersin Tatar'a sert yanıt!
Turizmci Hakan Atıcı'dan Başbakan Ersin Tatar'a sert yanıt!