Reklam
  • Reklam
Erhürman ile KTMMOB arasında yapılan sel felaketi...
Reklam

Erhürman ile KTMMOB arasında yapılan sel felaketi değerlendirmesinde bir iş birliğine varıldı!..

Başbakan Tufan Erhürman ile KTMMOB ile dün gerçekleştirilen toplantıda yaşanan sel felaketinin değerlendirilmesi yapılırken önemli bir iş birliğine de varıldı. İşte detaylar…

Reklam
08 Aralık 2018 - 10:56 - Güncelleme: 08 Aralık 2018 - 11:09
Reklam

Erhürman ile KTMMOB arasında yapılan sel felaketi değerlendirmesinde bir iş birliğine varıldı!

Dün sabah Başbakan Erhürman ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Başkanı Seran Aysal ve heyeti yaşanan sel felaketini değerlendirmek için bir toplantı yaptı.

KTMMOB’den yapılan açıklamaya göre, değerlendirmenin yanı sıra denetim ve planlama konusunda bir de iş birliğine varıldı.

Erhürman gerçekleşen toplantıda, sel felaketi sonrasında yapılan incelemeler doğrultusunda hata ve ihmal söz konusuysa bunları, neden ileri geldiklerini ve bu gibi durumlara rastlanması durumunda alınacak önlemleri içeren bilimsel bir rapor hazırlanması gerektiğine dikkat çekti.

Buna göre ise KTMMOB üyesi uzmanlarca Lapta, Alsancak, Vuni Palace bölgesi, Dikmen ve Ciklos ile ilgili olarak yukarıda belirtilen maddeleri içeren bilimsel rapor hazırlanması konusunda karar verildi.

Erhürman konuyla ilgili: “Bölgelerde yaptığımız incelemelerde, pek çok yerde derelerle ilgili sorunlar bulunduğunu ve bu sorunların maddi hasarı büyüttüğünü gördük. Bir yandan bu gözlemlerin doğruluğunu bilimsel verilerle teyit edecek, diğer yandan varsa hata ve ihmalleri ortaya koyacak bir rapor kısa süre içerisinde KTMMOB tarafından hazırlanacak” şeklinde açıklama yaptı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rota Reklam münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Rota Reklam münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği...