Reklam
  • Reklam
Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Öncelikler Çalıştayı’nın...

Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Öncelikler Çalıştayı'nın raporu açıklanıyor!..

Mağusa, Yeniboğaziçi ve İskele İmar Planı hazırlıklarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Öncelikler Çalıştayı gerçekleştiriliyor. Bu çalıştayda, 18-19 Ekim 2018’de yapılan aynı çalıştay için önceden hazırlanan çalıştay raporu sunulacak. İşte detaylar…

Reklam
24 Ocak 2019 - 15:23 - Güncelleme: 24 Ocak 2019 - 17:35
Reklam

Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Öncelikler Çalıştayı’nın raporu açıklanıyor!

Kıbrıslı Türk inşaat firmaları adına sektörü temsil eden ve onların yararını gözeterek mesleğin haklarını koruyacak şekilde faaliyetler sürdüren Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) önderliğinde düzenlenen 18-19 Ekim 2018’de yapılan Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Öncelikler Çalıştayı’nın raporu açıklanıyor.

KTİMB’den yapılan açıklamaya göre kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, ekonomik örgütler, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinin etkin katılımıyla düzenlenen çalıştay;

*Mağusa, Yeniboğaziçi ve İskele İmar Planı hazırlıklarına katkı sağlamak,

*Planlamada iyi uygulamaların irdelenmesi,

*Katılımcılığın arttırılması,

*Bölgesel ekonomik ve sosyal öğelerin dikkate alınmasının özendirilmesi amaçlarını taşıyor.

25 Ocak 2019 Cuma günü saat 11.00’de Mağusa Arkın Palm Beach Hotel’de, önceden gerçekleştirilen çalıştayın raporu açıklanacak.

Raporun ekonomi, turizm, tarım ve üretim, yüksek öğrenim, sosyal politikalar, eğitim ve sağlık gibi konularda tespit ve öneriler ortaya koyduğu belirtildi.

Ayrıca, kamu kurumları, yerel yönetimler ve ekonomik örgütlerin yetkililerinin ve akademisyenlerin katkılarıyla hazırlanan raporun, Mağusa, Yeniboğaziçi ve İskele İmar Planı için yol gösterici olmasının hedeflendiği ifade edildi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x