Reklam
  • Reklam
Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 10 Ocak 2019
Reklam

Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 10 Ocak 2019

Ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkan haberler...

Reklam
10 Ocak 2019 - 09:25 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 19:01
Reklam

Ekonomi ve Siyaset Gündemi - 10 Ocak 2019

1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri" törenine katılacak, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile MİT Başkanı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/13.30/17.30/18.30)

2- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla parlamento muhabirleriyle bir araya gelecek, "9. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri" törenine katılacak.

(TBMM/10.30/İstanbul/18.00)

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun göreve başlama ve yemin törenine iştirak edecek.

(Karakas)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İçișleri Bakanlığının Yapısı ve Mülki İdare" çalıștayı ile "10 Ocak Türkiye İdareciler Günü" programına katılacak.

(Ankara/15.00/19.00)

2- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iki bakanlık arasında "İş Sağlığı ve Güvenliği Protokolü"nün imza törenine iştirak edecek.

(Ankara/16.00)

3- TBMM'den.

-Genel Kurulda yaşlılık aylıkları için 1.000 liranın alt sınır belirlenmesi, yapılandırma süresinin uzatılması gibi düzenlemelerin de yer aldığı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/14.00)

-Plan ve Bütçe Komisyonunda, işletmelere asgari ücret desteği, ev hanımlarının ürünlerini internetten satışında vergi istisnası, uyumlu mükellefe vergi indirimi ve uzun vadeli elektrik satışını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alınacak.

(TBMM/11.00)

-Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

(TBMM/11.00)

-KİT Komisyonunda Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve müesseselerinin hesapları ele alınacak.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye'de Tarım Öğreniminin 173. Yıl Dönümü' çerçevesinde, Ankara Üniversitesinin düzenlediği programa katılacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından gelişmeler takip ediliyor.


(Washington)


2- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.


(Halep/İdlib)

GÜNCEL

1- FETÖ davaları.

-Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 521 sanıklı davanın görülmesine Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

-Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 kişinin yargılanması Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde sürüyor.

(Ankara/09.00)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yüksekbaş Gıda münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yüksekbaş Gıda münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
ICY SU münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
ICY SU münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları