Reklam
  • Reklam
Dolar/TL’de son durum..

Dolar/TL'de son durum..

19 haziran dolar kurunda son durum..

Reklam
19 Haziran 2019 - 09:14
Reklam

Dolar/TL, ABD'nin Türkiye'ye Rusya'dan S-400 füze savunma sistemleri satın alması durumunda yeni yaptırımlar getirmeyi düşündüğü haberinin ardından Asya seansında yüzde 1.5 yükselerek 5.9171 seviyesine kadar yükseldi.

Daha sonra kazancının bir kısmını geri veren kur 5.8740 civarında istikrar bulmaya çalışıyor.

Türkiye ile ABD arasındaki S-400 anlaşmazlığı bu yıl yatırımcı güveninin azalmasına neden olmuş ve TL'nin dolar karşısındaki yüzde 10'luk kaybına önemli katkıda bulunmuştu.

Singapur'da TD Securities kıdemli gelişen piyasalar stratejisti Mitul Kotecha, Bloomberg News'a yaptığı değerlendirmede, "TL açık bir şekilde potansiyel ABD yaptırımlarına ilişkin haberlere tepki veriyor. Bu haber sürpriz olmamalı, zira ABD bu konunda daha önce uyarılarda bulunmuştu," dedi ve "Baskı Avrupa seansında da sürebilir. Türkiye de yapırımları dengelemenin yollarını aradığını kaydetmişti" değerlendirmesinde bulundu.

Singapur'da INTL FCStone döviz traderı Mingze Wu, "Dolar/TL'deki yükseliş daha büyük çerçevede bakıldığında güçlü bir artış değildi. Kur halen Pazartesi günkü zirvesinin altında" dedi ve Meksika, Kanada ve AB'deki durumları işaret ederek ve Çin'in durumunun farklı olduğuna dikkat çekerek, "Nihayetinde Trump çok tehditlerde bulunuyor, ancak çok azını yapıyor" şeklinde görüş bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Güç Ecza Deposu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Güç Ecza Deposu münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları