• Reklam
Coinbase, teknoloji start-up’ı Blockspring’i satın aldığını...

Coinbase, teknoloji start-up’ı Blockspring’i satın aldığını duyurdu!..

Kripto paralarda son durum...

18 Ocak 2019 - 16:00

Coinbase, teknoloji start-up’ı Blockspring’i satın aldığını duyurdu!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Andreessen Horowitz’in desteklediği teknoloji start-up’ı Blockspring’i satın aldığını açıkladı. Aynı zamanda cüzdan sağlayıcısı da olan borsa bu haberi resmi bir blog yazısıyla paylaştı.

San Francisco merkezli Blockspring, geliştiricilerin uygulama planlama ara birimlerinden (API) bilgileri otomatik olarak toplamasını ve işlemesini sağlayan araçlar üretiyor.

Girişim fonu Y Combinator’dan da destek alan şirket, 2015 yılında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve yatırım firması SV Angel liderliğinde 3.4 milyon dolar topladı.

Satın almanın açıklanmasının ardından Blockspring’in bağımsız bir işletme olarak faaliyet göstermeye devam edeceği belirtildi. Ayrıca, işletmede yapılan hiçbir değişiklikten mevcut müşterilerin ve yeni gelecek olan müşterilerin etkilenmeyeceği de açıklandı.

Bunların yanında, Coinbase geçtiğimiz ay Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yeni bir başvuru yaptı. Başvuruda borsanın kripto endüstrisi ile ilgili “BUIDL” terimini markalaştırmak istediği açıklanıyordu. Patent başvurusuyla ilgili yapılan açıklamalara göre “BUIDL” hizmet yazılımı çözümleri “kripto para birimlerinin yönetilmesi, satın alınması, satılması, saklanması, işlemden geçirilmesi, takas edilmesi ve gönderilmesi” işlemlerini içerecekti. Ancak, aralık ayı sonlarına doğru Coinbase’in başvurudan vazgeçtiği belirtildi.

Öte yandan, ağustos ayında Coinbase, merkezsiz kimlik çözümleri üzerine çalışan San Francisco merkezli start-up Distributed Systems Inc.’i satın aldığını açıklamıştı. Bu yeni satın alma ile Coinbase, “herhangi bir kimliğiniz olmadan Sosyal Güvenlik İdaresi ile ilişkiniz olduğunu ya da bir kimliğe sahip olduğunu kanıtlayabilecek merkezsiz bir uygulama” üzerinde çalışmaya başlayacaklarını belirtmişti.

Coinbase start-up’ların yanı sıra dünyaca ünlü firmalarla da ortaklıklar kuran bir borsa. Örneğin; aralık ayında sessiz sedasız bir şekilde PayPal ile ortaklık kurmuş ve yine aynı ay para çekme işlemlerini başlattığını açıklamışı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Sosyal Sigortalar Dairesi ihale açtı. İşte detaylar.
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...
Elektrik kesintisi! İşte detaylar...