Reklam
  • Reklam
Çin Halk Bankasından Blockchain atağı!..
Reklam

Çin Halk Bankasından Blockchain atağı!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
07 Eylül 2018 - 08:34 - Güncelleme: 07 Eylül 2018 - 09:54
Reklam

 

Çin Halk Bankasından Blockchain atağı!

 

Çin Halk Bankası (PBoC) ticaret için Blockchain teknolojisini temel alan yeni bir finansal platformun test aşamasında olduğunu bildirdi.

Çin Halk Bankası (PBoC) bankacılık işlemlerini kolaylaştıracak

“Bay Area Trade Finance Blockchain Platform” olarak adlandırılan platform, ticaret, finansal aktivite izleme, hesap ödemeleri ve diğer ilgili konular için çok amaçlı bir hizmet sağlayacak. Yeni sistemin, verilerin dağılımı ile platformun denetimlerin sıklığını hemen artırması, maliyetleri düşürmesi ve işletmeler için riskleri yönetmesi bekleniyor.

Basında yer alan haberlere göre, platformun özellikle Guangdong, Hong Kong ve Macau olmak üzere finansal sermayeleri birleştirmeyi hedeflediği belirtiliyor. Yaklaşan platform bu alanlar için açık finans ve ticaret ekosistemini sağlayacak. Halihazırda, büyük organizasyonlar platformun test aşamalarında işbirliği yapmayı kabul ettiler. Test aşamasında olacak şirketlerden bazıları, Çin Bankası, Çin Merchants Bankası, Ping An Bankası, Çin İnşaat Bankası, Standard Chartered Bankası ve BYD olduğu bildirildi.

Çin, kripto paralara karşı çok sert önlemler alıyor

Çin, kripto paralara, özellikle de yabancı tokenlere karşı çok sert önlemler alıyor. Bununla birlikte, Blockchain teknolojisinde ve sunduğu çözümlerde çok ileri aşamada olduğuna dair göstergeler vermeye devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
SIBA Ithalat Ihracat LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yar Plus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Yar Plus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları