Reklam
  • Reklam
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında "İstihdam...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında "İstihdam Güvenceli Hasta Refakatçisi Eğitim Projesi" adlı protokol imzalandı!..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, refakatçi eğitim programına yönelik “İstihdam Güvenceli Hasta Refakatçisi Eğitim Projesi” adlı protokol imzalandı. İşte detaylar…

Reklam
29 Aralık 2018 - 10:50 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 12:21
Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında  “İstihdam Güvenceli Hasta Refakatçisi Eğitim Projesi” adlı protokol imzalandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği iş birliğiyle imzalanan “İstihdam Güvenceli Hasta Refakatçisi Eğitim Projesi”, istihdam güvenceli hasta ve engelli bireyler için refakatçi eğitimi programına yönelik gerçekleştirilmesi planlanan eğitim, öğretim ve kurs çalışmalarının düzenlenmesini içeriyor.

Bu protokolle, Kuzey Kıbrıs’ta kamu ve özel hastanelerde, yaşlı bakım evlerinde, özel konutlarda gereksinim olan hasta, engelli refakatçisi eğitimini sağlamak ve bu kapsamda da gerçekleşecek eğitimlerle de nitelikli ve eğitimli hasta refakatçileri yetiştirmek hedefleniyor.

Ayrıca, protokol kapsamında yapılacak eğitimlerin Sağlık Bakanlığı tarafından verileceği ve eğitimler boyunca KKTC vatandaşı katılımcılara günlük asgari ücret kadar yolluk verileceği belirtildi.

Yapılacak eğitimler 15 gün (40 saat) sürecek olup, 2 saat olmak üzere Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneğine bağlı Mehmet Reis Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleşecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Creditwest Bank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi! İşte detaylar...
Bu hafta borsa ve dolar kazandırdı, altın ve euro kaybettirdi!...