Reklam
  • Reklam
BTC’de meydana gelen işlemlerin ücretlerinde son durum ne?..
Reklam

BTC'de meydana gelen işlemlerin ücretlerinde son durum ne?..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
07 Ocak 2019 - 09:45
Reklam

BTC'de meydana gelen işlemlerin ücretlerinde son durum ne?

Bitcoin (BTC) ağında gerçekleşen işlemlerin ücretleri düşmeye devam ediyor. Bu durum lider kripto paranın sağlam ve dirençli bir yapıya sahip olduğunu gösterdi. Bitcoinexchangeguide’ın haberine göre bu gelişme BTC’nin zaman içerisinde ölçeklenebilmesinin mümkün olduğunu da ortaya koyuyor.

Popüler kripto para Bitcoin’in fiyatı 2017 yılının sonları ve geçtiğimiz yılın başlarında rekor bir seviyeye ulaşmıştı. Aynı dönemde Bitcoin işlemlerinin ücretleri de oldukça yüksek bir noktaya gelmişti. Neyse ki 2018 yılı boyunca yürürlüğe konulan çeşitli uygulamalardan sonra ağ ücretleri düşmeye başladı. Sonuç olarak da BTC işlem ücretleri 2015 yılının ekim ayından beridir ilk kez bu kadar geriledi.

2018 başlarında Bitcoin ağındaki işlem ücretleri 34 dolara kadar uzanmıştı. Aynı dönemde ağda gerçekleşen ortalama günlük işlem 300 bine yakın bir değerdeydi. 1 Ocak 2019 tarihinde BTC ağındaki işlem ücreti 0.025 dolara geriledi. Üstelik ağdaki ortalama günlük işlem ise 234 bin civarında.

Ağdaki herhangi bir kullanıcı bir Bitcoin işlemi gerçekleştirmek istediğinde madencilerin işlemi onaylaması için işlem ücreti ödemesi gerekir. Twitter’da konu hakkında paylaşımda bulunan Kevin Rooke Bitcoin işlem ücretlerinin son üç yıldaki en düşük seviyede olduğunu açıkladı.

Bitcoin ağındaki işlem ücretlerinin oldukça düşük seviyelerde olması bu varlığı daha kullanılabilir bir hale getiriyor. Bilindiği üzere, Bitcoin ağındaki çeşitli sorunlardan ya da sıkışıklıklardan ötürü ücretler artabiliyor. Ancak, Bitcoin geliştirici topluluğu ileri sürdüğü çeşitli çözümlerle bu tür sorunların üstesinden geliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vodafone Mobile Operations LTD münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Vodafone Mobile Operations LTD münhal duyurusu - Kıbrıs iş...
CYPEX CO. LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
CYPEX CO. LTD. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları