Reklam
  • Reklam
Brent petrolü, 77 dolar civarında...
Reklam

Brent petrolü, 77 dolar civarında...

Petrol fiyatlarında son durum...

Reklam
10 Eylül 2018 - 09:31
Reklam

 

Brent petrolü 77 dolar civarında

 

Cuma günü 76.66 dolardan güne başlayan ve gün içinde 77.07 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 77.01 dolardan açıldı. Brent petrolün varili saat 09.19 itibarıyla %0.41'lik artışla 77.33 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili ise 68.20 dolardan alıcı buldu.

ABD'nin kasımda İran'a yönelik uygulayacağı ekonomik yaptırımların etkisiyle Hindistan, Japonya ve Güney Kore gibi ülkeler İran'dan enerji ithalatına sınırlama getirmeye başladı. Küresel petrol piyasasında oluşan bu tedirginlik fiyatların yükselmesinde etkili oluyor. Ayrıca ABD'de geçen hafta petrol kulesi sayısının 2 adet azalarak 860'a gerilemesi petrol fiyatlarındaki yükselişi destekliyor.

Öte yandan, Tahran zirvesi sonrasında Suriye konusundaki gelişmeler ve ABD'nin Venezuela'da darbe planladığı iddialarının küresel petrol piyasası üzerindeki uzun dönemli etkileri takip ediliyor.

Brent petrolde, teknik olarak 77.34 ile 77.50 dolar aralığının direnç, 77.02 ile 77.18 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rota Reklam münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Rota Reklam münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Kuzey Kıbrıs Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği...